Макрон не просто псіханув - йому втрачати особливо нічого

12 червня 2024, 20:47
1712
Я думаю, що він очікує все таки значно реабілітувати ситуацію через особливості національної системи.
Макрон не просто псіханув - йому втрачати особливо нічого
Емануель Макрон / фото: Офіс президента

Результати виборів у Франції викликали серйозну тривогу. Додалось ще й той факт, що Макрон раптом оголосив парламентські вибори на фоні таких успішних результатів Народного об’єднання - ультраправої партії, заснованої Ле Пеном. 33% ультраправих і 15% партії Макрона справді виглядає як катастрофа. Однак, це передчасні висновки.

Насправді, ультраправі перемагають на виборах до Європарламенту у Франції вже втретє поспіль. У 2014 вибори виграв Національний фронт Марін Ле Пен - 24,86%, а друге місце посів Народний рух - 20,81%. У 2019 році знову переміг оновлений Національний фронт у вигляді Національного об’єднання - 23,34%, проти партії Відродження Макрона - 22,42%. Як бачимо, праві регулярно виграють європейські вибори, але ключова відмінінсть - це розрив. І цього разу він дійсно гігантський. Тому причина перевиборів, які оголосив Макрон - не успіх ультраправих, а провал його партії.

відео дня

Тепер подивимося на інший цікавий феномен. Результати національних виборів: 2012 рік - виграли соціалісти - 29,35%, Національний фронт Ле Пен третій з 13,6%, 2017 рік - виграє партія Макрона Відродження - 28,21%, Національний фронт Ле Пен третій з 13,2%, нарешті останні вибори 2022 - перемагає партія Макрона з 25,75%, а Народне об’єднання (тепер) ... знову третє, але вже з 18,68%.

Тут у вас виникло питання: як так може бути, що до європарламенту ультраправі завжди перші, а до парламенту завжди треті? Відповідь - особливість виборчої системи Франції. До європарламенту вибори відбуваються за пропорційною системою відкритих списків (щось типу як в нас), а до національного парламенту по мажоритарці. Тому в цілому по країні ультраправі мають велику підтримку, але в конкретних мажоритарних округах цієї підтримки не вистачає для перемоги кандидатів.

Я думаю, що Макрон не просто псіханув, хоча підстави були. Я думаю, що він очікує все таки значно реабілітувати ситуацію через особливості національної системи. Зрештою, йому втрачати особливо нічого - це його останній строк.

Для нас кардинально теж нічого не зміниться, навіть якщо ультраправі виграють вибори до парламенту, бо зовнішня політика прерогатива Президента Франції.

Хто такий Віктор Андрусів

Віктор Андрусів – політичний і громадський діяч, заступник голови Донецької військово-цивільної адміністрації з гуманітарних питань (2015-2016), радник голови Міністерства внутрішніх справ України та керівника Офісу президента, виконавчий директор Українського інституту майбутнього (2016-2020). Нині – боєць ЗСУ, пише Вікіпедія.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти