Міф про силу армії Росії розсипається: чому РФ програє війну в Україні

Оскільки у Росії дуже багато радянського заліза, вона може воювати за інерцією.

Україна поступово перемелює угруповання російських військ
Побачивши пригніченість Путіна, військовослужбовці російської армії стали розуміти, що справи реально кепські / Reuters

Росія багато років торгувала страхом і блефувала, переконуючи світ у наявності у неї супер-армії. Втім, судячи з історії європейських воєн, вона діяла так завжди.

Цього разу у розв'язаній Путіним війні проти України проблема Росії полягає в тому, що українці воюють не за неї, а проти. Протягом останніх 300 років українці, як правило, воювали разом із росіянами, пліч-о-пліч. Зараз все інакше – і результат очевидний. Цей приклад у тому числі показує, наскільки важлива для Росії Україна.

Україна для Росії – це, в першу чергу, ресурс для підтримки імперського проекту, але не тільки. Це також просунуті люди, здатні ефективно управляти проектами, в тому числі армійськими. Без України Росія перетворилася на архаїчну структуру, яка просто розвалюється.

Тим не менш, своїми великодержавними понтами Росія змогла переконати весь світ у власній силі. Тому й американці думали, що Україна протримається два-три дні після вторгнення РФ. Так само думали і європейці, і китайці, і інші.

Так російський традиційний "авось" напав на український "якось воно буде".

Однак після цього вторгнення прокинулися всі кращі риси української нації, які завжди у нас були, але завжди вибивалися колоніальними країнами. Йдеться про здатність до самоорганізації, волю до перемоги, вміння захищати себе, дух козачини в хорошому сенсі і драйв.

Протистояти всьому цьому у Росії немає сил. РФ дуже багато грошей вбухала в армію, але генерали успішно все розікрали. Тому російська армія зараз приблизно в такому самому стані, як наша – в 2014 році. Але оскільки у Росії дуже багато радянського заліза, вона може воювати за інерцією.

читайте такожПлач над майбутньою могилкою Росії, або Чому у війні з РФ українці можуть померти від сміху

При цьому тактика російської армії настільки застаріла, що викликає подив у всіх фахівців НАТО, оскільки так уже давно не воюють. А Росія воювала так завжди, воює вона так і сьогодні.

На папері у Росії мільйонна армія. Але один мільйон на всю величезну Росію, разом із її тиловими частинами – це не так багато. Причому реально боєздатних людей там було близько 200 тисяч. Така кількість порівнянна за чисельністю з сьогоднішньою українською армією, тільки от наша вже озброєна на порядок краще.

Росія намагалася отримати хоч якийсь профіт від цієї війни, хоча б Донбас. Хоча спочатку цілі були куди більш амбітними. Потім, на початку квітня, була мета захопити Харків. Але нічого не вийшло, і Росія програє по всіх фронтах.

читайте такожНебезпечне бажання зберегти обличчя Путіну: яке нерадісне дежавю скоро чекає на Україну

Через ці поразки відбувається деморалізація особового складу російського війська. Російські солдати ж і самі зустрічають українську армію в бою і бачать, що ніхто тут не здається і їх не чекає. Така картина, зрозуміло, не викликає особливого ентузіазму у росіян. Хоча зараз їх трохи мобілізує інша хвиля – жага помсти за вбитих. Однак одержимих цією жагою помститися занадто мало, щоб переламати ситуацію. Тому росіяни і програють.

Плюс Росія не очікувала таких потужних санкцій, які проти неї ввели. У РФ не очікували ленд-лізу. Росіяни думали, що зустрінуть тут на полі бою максимум радянську техніку – з такою вони б впоралися. Однак в Україну зараз поставляється техніка нового покоління, і все, просування російських військ зупинилося.

читайте такожРосія за крок від того, щоб піти у вічність: чому Путін програє

У підсумку зараз відбувається поступове перемелювання російського угруповання військ. І тут час працює на Україну: Росія стає все слабшою і слабшою, а Україна стає все сильнішою і сильнішою.

Власне, тому парад 9 травня в Москві був таким невеселим для росіян. Їм складно було не помітити відсутності натхненності на параді і пригніченість Путіна. Навіть не було традиційного накачування фашизму і погроз у стилі "ми всіх закопаємо". Подібні речі негативно позначаються на дусі російської армії: побачивши таку картину, військовослужбовці ЗС РФ розуміють, що справи реально погані.

Тарас Загородній, політичний та економічний експерт, спеціально для Главреда

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти