Мінський вождь Лукашенко почав словесно погрожувати зброєю

9 травня 2024, 06:10
2230
Росія прогріває ефір перед виборами в Європі та "самітом миру", комбінуючи військові акції з інформаційними.
Лукашенко, Беларусь
Лукашенко / Колаж: Главред, фото: УНІАН, ua.depositphotos.com

Поки в Росії закінчували формальності з продовженням Путіна, про себе нагадав Олександр Лукашенко. Мінський вождь почав словесно потрясати "зброєю стримування". Підкресливши, що в наступ з "ядеркою" не ходять, але в Білорусі немає червоних ліній у плані оборони. І щойно намітиться достатня загроза, одразу буде завдано удару!

Очевидно, що жодних можливостей самостійно застосовувати серйозну зброю у Лукашенка немає. Від слова зовсім. Його заява вкладається в загальну "ескалаційну" лінію Кремля. У цей же бік спробував бубніти дондон Кадиров, позначаючи ментальні претензії на Харків і Одесу.

Поки що все в рамках звичайної російської тактики - тиснути, поки продавлюється, щоб у зручний момент перетворити це на переговорну позицію.

відео дня

Поки продавлюється - переговорів не буде.

Намагаючись залишити за собою вже захоплене, РФ буде максимально завищувати вимоги. Не здивуюся, якщо найближчими днями з боку РФ почнуть проштовхувати таку конструкцію: віддайте Харків і Одесу, інакше жахнемо "по скупченнях військ і західної зброї в Україні" ядеркою або поступово зруйнуємо ці міста. Тобто, виносячи за дужки не тільки Крим, а й Донецьку, Луганську, Запорізьку та Херсонську області. Ось цього дозволити не можна.

Як уже багато разів написано, Росія прогріває ефір перед виборами в Європі та "самітом миру", комбінуючи військові акції з інформаційними. Мета - залякати і європейців, і жителів регіонів України, яким зараз найскладніше. А також загальмувати допомогу. Ми ще почуємо багато різного.

Рефлексувати на словесні ескапади сенсу немає. Втягуватися в боротьбу заяв - тим більше. Єдиний спосіб по-справжньому відповісти Путіну - максимально швидко доставити обіцяну допомогу українській армії.

Хто такий Олексій Копитько

Радник міністра оборони, блогер, журналіст. Проживає у Харкові. Активно коментує в соцмережах події, що відбуваються в країні і світі. Працював координатором проєкту "Флот-2017". До цього обіймав посаду заступника голови правління Українського центру розвитку музейної справи.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти