Москва може легко відкрити "другий фронт"

20 травня 2023, 06:01
10822
Весь період активної фази війни в РФ ні на секунду не припиняли діяльність спільноти, яка збирає контент про злих мігрантів.
Москва може легко відкрити 'другий фронт'
Істерію з мігрантами в РФ можуть використовувати для витіснення з ефіру війни / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, скріншот з відео

Оскільки напад на Україну перестав надихати російську публіку і все частіше навіває смуток, тамтешня влада починає потихеньку повертати до порядку старі перевірені теми.

Вже місяця півтора в ефірі зростає кількість повідомлень про злих мігрантів, які отруюють життя дорогих росіян.

Хто такий Олексій Копитько

Радник Міністра оборони, блогер, журналіст. Живе в Харкові. Активно коментує в соцмережах події, що відбуваються в країні і Світі.

відео дня

Весь період активної фази війни в РФ ні на секунду не припиняли діяльність спільноти, які збирають контент про злих мігрантів. Але це була фонова активність.

На федеральний рівень проблематику "понаїхавших" хитнув військовий злочинець Олександр Бастрикін, ватажок т.зв. "Слідчого комітету".

З його подачі понеслася статистика, згідно з якою 1) число кримінальних справ через злочини іноземців в 2022 р. зросло в три рази в порівнянні з 2021 р.; 2) число кримінальних справ по вбивствах і тілесних ушкодженнях, що спричинили смерть, зросла в п'ять разів.

Це не перше висловлювання Бастрикіна на цю тему. Але попередні якось тонули в загальному потоці. А це зачепилося і почало жити своїм життям. Значить, це комусь потрібно.

Відразу ж "раптово" згадали, скільки в Москві і підмосков'ї мусульман, як вони живуть анклавами і пригнічують місцевих аборигенів.

На цьому тлі почав зростати градус виття різного роду "патріотів", який періодично трансформується в сигнал "поки ми тут воюємо, мігранти захоплюють Росію".

Неясно, в який бік будуть розгойдувати цей сюжет. Але ознаки явної інформаційної гри вже є.

Можливих напрямків кілька.

По-перше, мігранти дійсно скоюють тяжкі злочини. Вбивають, ґвалтують. Якийсь із таких злочинів можуть випнути в потрібний момент для перемикання уваги. Грунт вже готовий.

По-друге, росвлада потребує гарматного м'яса. Червоною ниткою у патріотів проходить сюжет, що мігранти, які живуть в РФ, могли б і повоювати. У контексті цього бубнежа бункерний дід нещодавно оформив рішення про спрощений порядок отримання громадянства РФ для тих, хто за неї повоює.

Чоловіків-мігрантів відповідного віку в РФ - мільйони. В основному - вихідці з Центральної Азії. Формально - величезний мобресурс. Але ідея масово залучити їх у війська виглядає неоднозначною.

Мотивації померти за Росію у цих воїнів точно не буде. Отже, під великим питанням буде їхня стійкість.

Бажаючих повоювати за чималі гроші може набратися якесь число. Але щоб перетворити їх на подобу війська знадобляться значні зусилля і час. Плюс де-факто росвлада вручить зброю і забезпечить бойовий досвід тим групам, до яких всередині РФ є явна недовіра.

Логіка в цій історії є, якщо хтось паралельно виношує задум просіяти мігрантські маси і створити лояльні РФ етнічні сили для подальшого використання в країнах походження. Але це складна ресурсномістка багатоходівка.

Поки найбільш простий сценарій - істерію з мігрантами, як і сюжети про стихійні лиха, можуть використовувати для витіснення з ефіру війни.

Нюанс в тому, що в ефірі цю тему контролювати можна, а на землі ймовірні ексцеси, які можуть спровокувати ланцюгову реакцію. Життя простих росіян погіршується. Вони можуть почати вихлюпувати свій гнів. Отримають відсіч і вперед...

Російська держмашина поки ситуацію контролює, але під неслабким тиском. Хтось постійно курить в недозволених місцях, запускає піротехніку і т.д. це може перевантажити держорганізм. Як наслідок, він може не впоратися з тією ж мобілізацією. Що відіб'ється на фронті.

По суті, Москва може легко відкрити у себе другий фронт. Образ "внутрішнього ворога" замість шкідливих лібералів і посіпак Заходу готовий.

Як то кажуть – в добру путь.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти