Сумний урок для України: чому США не паряться через Афганістан

Трагедія Афганістану показує, що якщо союзник не готовий за себе боротися, то американці особливо паритися не будуть.

Афганістан.Кабул
Таліби днями можуть захопити Кабул / Reuters

CNN і The Washington Post з посиланням на джерела в адміністрації США стверджують, що Кабул може бути ізольований талібами в найближчі 72 години або протягом тижня. Таліби вже запустили антикорупційну програму без наглядових рад та конкурсів. Просто витягують чиновників, розстрілюють або вішають.

Варто враховувати, що Сполучені Штати витратили $85 млрд на навчання сил безпеки Афганістану, що є найбільшими витратами в сучасній історії США.

читайте такожКабул на межі краху: Талібан стрімко захоплює АфганістанПоки у нас раділи кожній парі снайперських гвинтівок і божеволіли через ПТУР Джайвелін, уряд в Кабулі отримав вертольоти Сікорського UH-60 "Чорний яструб". Виявляється, що ні відсутність демократії, ні загроза потрапляння зброї талібам не перешкода цьому. Афганська армія також отримала сотні бронетранспортерів, дрони, легкі вертольоти. Все це у величезній кількості вже дісталося талібам. Вони вже, до речі, почали застосовувати і вертольоти.

В цій похмурій історії з Афганістаном є ще один дуже важливий момент, який дуже показовий для України, хоча навряд чи в чомусь переконає наших інфантилів. Афганістан має статус основного союзника США поза НАТО. З 2012 року. У 1996 році основні союзники США поза НАТО отримали додаткові військові та фінансові вигоди, коли в 22 параграф (зовнішньоекономічні зв'язки) Кодексу США був доданий розділ 2321k (також відомий як розділ 517 закону США "про іноземну допомогу": його перша редакція вступила в силу ще в 1961 році); крім цього вони були звільнені від обмежень, що накладаються "Актом про експортний контроль над озброєннями" (англ. Arms Export Control Act).

Президент США тепер може призначити державу основним союзником протягом 30 днів після повідомлення з боку Конгресу. Коротше кажучи, цього статусу Україна домагається з 2014 року, але досі не отримала. У нас багато хто сподівається, що якщо Україна отримає такий статус, то США впишуться і будуть нас рятувати від Путіна не шкодуючи живота свого. Однак трагедія Афганістану показує, що якщо союзник не готовий за себе боротися, то американці особливо паритися не будуть. Обвалення афганської армії протягом декількох останніх тижнів вже просто хрестоматійний приклад.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на листопад 2021: фінансовий успіх, підступи недругів або подвійний романГороскоп на листопад 2021: фінансовий успіх, підступи недругів або подвійний роман Місячний гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: доленосний день, збитки або любов усього життяМісячний гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: доленосний день, збитки або любов усього життя Як записатися до лікаря в helsi.me - реєстрація й покрокова інструкціяЯк записатися до лікаря в helsi.me - реєстрація й покрокова інструкція Прикмети на 24 жовтня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в бідуПрикмети на 24 жовтня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в біду Любовний гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: весілля, помста суперників або зрадаЛюбовний гороскоп на тиждень 25-31 жовтня: весілля, помста суперників або зрада

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти