Навіщо Росія запроваджує військові навчальні центри при вишах

31 грудня 2022, 06:20
612
Кремль штучно нагнітає істерію всередині російської спільноти з метою максимальної мобілізації, відволікання від внутрішніх проблем.
Навіщо Росія запроваджує військові навчальні центри при вишах
Снєгирьов розповів, навіщо Росія запроваджує військові навчальні центри при вишах / фото ua.depositphotos.com

Уряд Росії доручив створити 16 військових навчальних центрів при федеральних вишах для підготовки кадрів для російської армії.

Передісторією цієї ситуації була заява представників Міноборони РФ, що слід розширювати позитивний (у їхньому розумінні) досвід створення російської академії спецназу на території Чеченської Республіки.

Наразі уряд створює передумови для розширення мілітарної складової. Фактично йдеться про мілітаризацію російського суспільства – на тлі заяв пропагандистів щодо можливої ескалації з країнами НАТО. Все йде до самоізоляції РФ, до опускання "залізної завіси" руками Кремля.

відео дня

Під час нещодавнього виступу перед російським військовим керівництвом, російський диктатор заявив, що Росія, на його думку, не бажає кровопролиття. Утім, готова відповісти військово-технічними заходами на "агресивну поведінкою Заходу в східному регіоні Європи".

Зауважу, що у 2021 році російською владою започаткована чотирирічна програма вартістю $185 млн, яка спрямована на різке підвищення патріотичного виховання росіян. Зокрема планується залучення не менше 600 тис. дітей у віці 8 років до лав організації "Юнармии".

Мовиться про те, що Кремлем штучно нагнітається істерія всередині російської спільноти з метою максимальної мобілізації, відволікання від внутрішніх проблем.

Все це, на мою думку, не виключає подрібнення всередині Росії, появи національних республік. Тим паче, що відцентрові процеси на тлі війни вже почалися, у тому числі несанкціонованими мітингами у цих національних республіках (у тому ж Дагестані).

Примітно, що мілітаризація російського суспільства відбувається на тлі заяв країни-агресора щодо можливості так званих "мирних переговорів", які мають приховати підготовку окупантів до нової ескалації.

Міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі в інтерв'ю The Telegraph попередив, що тема мирних переговорів може бути використана путіним для поповнення запасів своїх військ перед початком нового наступу.

"Справа в тому, що ми повинні бути дуже, дуже обережними, якщо "мирні" переговори - і я використовую слово "мирні" в лапках - будуть ініційовані Владіміром Путіним", - сказав він.

Тішить, що є консолідована позиція США, Великобританії, ЄС, всього блоку НАТО щодо подальших відносин з РФ. Розглядається сценарій послаблення диктаторських режимів як таких. Мова тут не тільки про Росію, а й про ті ж Іран, Північну Корею, які є такими ж ізгоями.

Не випадкові заяви тих самих Штатів, що після виходу з Афганістану та наступних подій (захоплення влади "Талібаном", стрімке скорочення прав і свобод громадян), вони не можуть собі дозволити зменшення ролі США на міжнародній арені. Інакше це може призвести до зростання ролі диктаторських (авторитарних) режимів у світі з подальшою ескалацією, гонкою озброєнь та виникненням нових локальних військових конфліктів.

Нагадаю, днями координатор із стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що Росія не виявляє жодних ознак готовності завершити розв’язану нею війну в Україні шляхом переговорів.

Дмитро Снєгирьов, спеціально для Главреда

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти