Новий пакет санкцій поверне росіян у 90-ті

Санкційний пакет може обнулити так звану продовольчу безпеку РФ та повернути росіян у 90-ті, у часи імпортних "ніжок Буша".

Новий пакет санкцій поверне росіян у 90-ті
Росія спровокувала накласти на себе ще жорсткіші санкції / коллаж ua.depositphotos.com/

Посієш вітер — пожнеш бурю. Вказану біблейську алюзію можна цілком виправдано віднести до сучасної політики РФ.

Ще декілька днів тому, європейські політики, планували зробити певне послаблення у своїй санкційній політиці по відношенню до Москви (чим викликали справедливу критику з боку українського МЗС, який назвав черговий пакет санкцій – "недостатнім".

І от маємо після так званих "референдумів" та вже формальної окупації українських земель росіянами, новий більш потужний консенсус європейських політичних еліт стосовно нового санкційного удару по РФ.

Посли ЄС погодили нові санкції у рамках восьмого санкційного пакету по відношенню до Федерації.

У переліку:

1. Обмеження цін на російську нафту (а ще нещодавно Угорщина погрожувала накласти вето на будь-які рішення, якщо в них будуть енергетичні обмеження).

Це модель так званих прайс-кепів або цінових обмежень.

Вона направлена на те, щоб РФ не змогла "знімати вершки" за рахунок зростання світових цін на нафту і природний газ.

2. Заборона морського транспортування російської нафти до третіх країн у випадку якщо ціни будуть вище за встановлені "прайс-кепи".

Це стосується і похідних послуг, наприклад, страхування суден та вантажу (а без цього, танкер з російською нафтою не зайде у будь-який міжнародний порт).

Це передовсім удар по намаганням Москви диверсифікувати поставки нафти за рахунок пошуку нових ринків збуту, зокрема в Індії та у Китаї.

3. Перелік товарів, які підпали під торгівельні обмеження на ринку ЄС суттєво розширений.

Сюди ввійшли: металопродукція, деревна маса, папір, машини та прилади, хімікати, пластик, цигарки – товари походженням з РФ (загальна "капіталізація" цього переліку складе для РФ 7,5 млрд дол).

a. Фактично ці санкції знищують російський металургійний сектор.

Якщо стосовно газу чи нафти, росіяни можуть сказати "закупоримо свердловини та збережемо ці ресурси на майбутнє", то відносно металургійних заводів, "закупорювати" буде набагато складніше, особливо враховуючи, що металургія пов‘язана із добувною промисловістю та забезпечує сотні тисяч робочих місць.

b. В останні місяці, виробництво сталі в рф за оцінкою WORLD STEEL ASSOCIATION вже зменшилось на 22%.

c. Випуск сталі у Росії за вісім місяців 2022 року WSA оцінила на рівні 41.4 млн тонн (-7.0%).

d. Санкції проти російського ГМК співпали із світовою металургійною кризою.

4. ЄС також ввів заборону стосовно надання російським компаніям європейських ІТ, інжинірингових та юридичних послуг, заблокована передача технологій.

Тобто, якщо ЄС ще декілька тижнів тому планував сконцентрувати восьмий пакет санкцій на персональних обмеженнях російських політиків та бізнесменів, то вже після "референдумів", восьмий пакет було трансформовано відповідно до необхідності посилення системних галузевих обмежень, які впливають на всю російську економіку.

В наступних пакетах санкцій, можливо ми побачимо заборону на експорт в РФ товарів європейських компаній, пов‘язаних із аграрним сектором: засоби захисту рослин, насіннєвий фонд, племінне поголів‘я, товари та послуги для розвитку птахівництва (тут залежність росіян від імпорту складає до 90%), зокрема гормонів росту.

Вказаний санкційний пакет може обнулити так звану продовольчу безпеку РФ та повернути росіян у 90-ті, у часи імпортних "ніжок Буша".

Точніше, зараз "ніжок Байдена".

Якщо американці до того часу не введуть санкції на продаж у РФ курятини.

І звершимо теж біблейською алюзією:

"Я відплачу їхню кров, без кари не залишу".

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти