Передали привіт, але не президенту

23 вересня 2021, 07:11оновлено 23 вересня 2021, 18:55
2170
В Україні починають стріляти не тоді, коли вимагають не приймати закон, а в разі недотримання обіцянок, за які вже заплатили гроші.
Передали привіт, але не президенту
На Сергія Шефіра було скоєно напад під Києвом / скріншот

В Україні зараз вистачає людей, які професійно володіють зброєю - їх, на жаль, більш ніж достатньо. І якщо люди стріляють в машину людини, яка має відношення до влади, то точно знають, що вона сидить на задньому сидінні і жодним чином не може сидіти за кермом. Тобто коли стріляють у водія, а не в пасажира-чиновника, це, швидше за все, або якийсь не при своєму розумі ідіот, якого зазвичай відразу ловлять, або ж це попередження.

В випадку з Шефіром я більше схиляюся саме до попередження, тому що він є довіреною особою Зеленського, який спілкується і з олігархами, і з великим бізнесом і вирішує проблеми, пов'язані з ними.

Для представників президента в цьому немає нічого поганого, тому що вони повинні спілкуватися з великим бізнесом - проблема може бути тільки в тому, наскільки відкрито вони це роблять і що обговорюють. Шефір, до речі, проводив такі зустрічі постійно і йому це неодноразово закидали. Тому спілкуючись з великим бізнесом, Шефір міг взяти на себе або якісь зобов'язання, або ж вимагати чогось від бізнесу і цим його попередили - стрільбою висловили свою незгоду.

відео дня

Те, що з ним сталося, не може мати ніякого відношення до закону проти олігархів (хоч влада і буде розповідати інше). Тому що проти прийняття закону у олігархату є зовсім інші методи - усе досить просто вирішується грошима і ще не було жодного випадку в Україні, коли через закон публічно стріляли. Тим більше, шо Шефір ніякого відношення ні до розробки, ні до просування цього закону не мав - цим займаються люди в парламенті. Сам закон затриманий, тому що направлений до Венеційської комісії, не кажучи вже про те, що олігархату нема про що переживати через нього, незалежно від того, яким він буде і як буде працювати. Відповідно, це не може бути і приводом для таких надзвичайних дій, як стрілянина.

Приводом для таких дій можуть бути якісь невирішені бізнес-питання - хтось пообіцяв вирішення проблем, щось не вдалося, а гроші за рішення вже пішли. І якщо гроші заплачені, а домовленість не виконана, то саме тоді в Україні стріляють. А ось зупинка закону таким чином - повна маячня.

Мінімальною є і ймовірність тиску на Зеленського, тому що якщо "передають привіт", то це роблять не через найближчих помічників, які займаються діловими питаннями, а через більш публічну людину, яку "не шкода". Тобто в такому випадку під обстріл міг потрапити, наприклад, Арахамія або Корнієнко чи хтось інший з парламентської тусовки. Російський слід у нас, звичайно, теж знайдуть де завгодно, але замах на Шефіра - це не те попередження, якого можна очікувати від Росії. Тому що Шефір не займався закордонним напрямком - це зона відповідальності Єрмака, якого, хоч попереджай, хоч ні, нічого не зміниш.

читайте такожПривід для політичної кризи: чим загрожує історія із замахом на ШефіраЩо буде далі? Шефір, звичайно, залишиться в команді, тим більше, що його посада і так напівофіційна. Закон проти олігархів теж тепер можуть швидко ухвалити, тому що ніхто зараз не ризикне виступити проти нього.

Я готовий передбачити, що після замаху знайдуть когось, з ким хоче звести рахунки Офіс президента і саме його звинуватять у сприянні. Тобто зараз буде приблизно те саме, що було навколо вбивства Шеремета, коли бездоказово спробували його на когось "повісити". Але з цього нічого не вийде, тому що якщо стріляли з автомата і стрілка не схопили відразу, то це вже втрачена історія.

Олександр Кочетков, політичний аналітик, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти