Перелом у війні з Росією: чому друга половина червня буде знаковою

До 11 вересня Росія може спробувати зобразити якусь форму "включення" окупованих територій і створити нову реальність.

Україна один на один проти Росії не витягне і потребує підтримки
Друга половина червня визначить, на чий бік відбудеться перелом у російсько-українській війні / Фото УНІАН

Дуже часто зустрічаю останнім часом наступне.

Добрі, патріотичні, живі (не боти) громадяни: влада приховує погані новини, зрада!

Влада: втрати – до 100 убитих і 500 поранених на день, необхідно багато зброї, яка надходить повільно, на жаль, буде ще багато вбитих.

Добрі, патріотичні, живі (не боти) громадяни: влада звинувачує партнерів, згущує фарби, готується йти на переговори, щоб здати території, зрада!

Я не перебільшую – пишуть одні й ті самі люди. Які вимагають повідомити якусь "правду", але якусь правильну правду.

Ось вам шматочок правди.

Регулярно згадую, що є залежність. Це об'єктивно. Зброя, фінансова підтримка, біженці, забезпечення тилу – це залежність. Ми самі один на один проти Росії не витягнемо. Ми потребуємо різнобічної підтримки.

Будь-яка залежність потенційно обмежує маневр. Неозброєним поглядом видно, що наші цілі і цілі тих, від кого ми залежимо, можуть не збігатися. Або можуть у певний момент розійтися. Це – правда.

читайте такожЯкий пряник готують для України за відмову від членства в НАТО

У момент, коли цілі розійдуться, найгірше, що можна придумати – це своїми руками добити тих, хто під тиском всіх обставин намагається відстояти інтереси України. Навіть якщо це несимпатичні вам люди, і голосували ви за інших, симпатичних.

Друга половина червня буде знаковою. Не кажу – переломною, бо перелом буде пізніше. Знаковою в тому плані, що натякне – в який бік буде цей перелом.

Ми отримаємо або не отримаємо важливі сигнали політичної підтримки (ЄС, НАТО). І якісь умови (прийнятні? неприйнятні?), прив'язані до цієї підтримки.

Ми отримаємо або не отримаємо те, чого потребуємо для оборони.

читайте такожНа порозі третьої світової війни: чому восени з подачі Китаю може початися реальний треш

Це визначить, на якому тлі ми увійдемо в період літнього затишшя у тих, від кого ми залежимо: на підйомі або на тлі сповзання, що прискорюється, і випадання з порядку денного.

Друга половина липня і серпень – це об'єктивний спад динаміки. А у вересні в світі можуть утворитися інші теми, якийсь інший контекст.

Найголовніше: до 11 вересня Росія може спробувати зобразити якусь форму "включення" окупованих до того моменту територій. І створити нову реальність.

читайте такожТривожні сигнали для України: чому Київ незабаром почнуть вмовляти на компроміси з Путіним

Тому дійсно не варто витрачати сили на з'ясування відносин, які можна з'ясувати після перемоги. Дуже багато чого потрібно робити прямо зараз.

15-16 червня, 17 червня, 19 червня, 23-24 червня, 28-30 червня – це раунди, в яких ми або наберемо, або не наберемо очки для перелому в потрібну нам сторону. Є чим займатися.

Олексій Копитько, радник міністра оборони України

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти