Перемогти ми маємо Росію, а не вигадану Московію

Ми воюємо не з якимось московитами, а з жителями різних регіонів і республік, різних національностей, які ідентифікують себе з Росією.
Перемогти ми маємо Росію, а не вигадану Московію
Перемогти ми маємо Росію, а не вигадану Московію, каже Фесенко / Коллаж УНИАН, скриншот YouTube

Щодо перейменування росії в московію. Я противник цієї ідеї. І ось чому. Це створення симулякрів і евфемізмів замість реальної боротьби з реальним ворогом.

Для боротьби з ворогом потрібна його чітка ідентифікація. Щоб всі – і всередині країни і за кордоном – чітко розуміли, з ким ми воюємо. А ми воюємо з Росією, а не з абстрактною Московією з історичних архівів.

Воюємо не з якимось московитами, а з жителями різних регіонів і республік, різних національностей, які ідентифікують себе з Росією, навіть з Російською імперією. І перемогти ми маємо Росію, а не вигадану Московію. І відповідальність за воєнні злочини і злочини проти людяності має нести саме російська держава, а не вигадана Московія.

відео дня

Термінологічні комбінації відволікають від реальної боротьби і тільки заплутують. Замість боротьби в сьогоденні ми відволікаємось на історичні дискусії. Для нас важлива перемога над конкретним ворогом з усім відомою назвою, а не перемога на словах в перейменуванні цього ворога. Це все рівно, що підміняти реальний бій обміном образами.

Точно також я проти використання різних евфемізмів на кшталт "орки", "ра**исти" і тому подібне. Ми воюємо не з міфічними орками, а з реальними російськими фашистами. І це не казкові змагання в телевізорі, а кривава війна.

Якщо ми термінологічно починаємо уникати термінів "Росія", "росіяни", "русские" як визначення наших ворогів, ми починаємо заплутувати і себе і наших партнерів, підмінюємо суть справи іншими назвами, і хоча б термінологічно знімаємо з "Росії", "росіян" і "русских" відповідальність за все те зло, яке вони зробили нашій країні і нашому народу.

Джерело

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти