Щодо ракетних загроз з боку Чорноморської флотилії окупантів... невелике роз'яснення.
З того факту, що біля кордонів з Україною сконцентровано до 400 літаків вкс рф, розводити паніку абсолютно не варто. Оскільки це абсолютно не говорить про підготовку якогось масштабного нальоту і бомбардування України.
Тепер щодо загроз обстрілів з боку Чорного моря.
Щодня ви можете чути в повідомленнях ОК "Південь" про присутність в Чорному морі групи російських кораблів, готових до застосування енної кількості КР Калібр.
Дивно, але хтось реагує на ці повідомлення дуже болісно і тривожно. Наприклад, коли в Чорному морі зосереджено військових кораблів з готовністю застосувати 16 кр "Калібр" - це одне, а коли 24 або 30 - це прямо кінець світу, готують висадку десанту, час валити в Молдову!
Насправді все дещо не так. А точніше - зовсім не так.
ОК "Південь" інформує про кількість кораблів, здатних завдати удару згідно їх вогневого потенціалу – розміщеним на борту кораблів пускових осередків КР Калібр. Наприклад, на підводному човні проєкту 636 "Варшав'янка" розміщено 4 ПУ "Калібр". Якщо мова про МРК проєкту 21631 "Буян-м", то тут вже 8 пускових.
Тобто йдеться про суху констатацію загального вогневого потенціалу тих одиниць, що знаходяться в морі.
Але головне те, що загальна кількість пускових по всім поки ще діючим кораблям Чорноморської флотилії, з осередками під 3с14, не обов'язково може бути заповнена. Те, що на кораблі 8 пускових, не означає Їх повну укомплектованість.
Зараз у Росії КР "Калібр" критично дефіцитна ракета, яку вони не можуть виробляти серійно. Кораблі Чорноморської флотилії не тільки мають не повний комплект, але і більше того – деякі бойові одиниці взагалі без нього.
Саме з цієї причини, обстріл території України крилатими ракетами "Калібр" став дуже рідкісним явищем, а коли він відбувається, то все частіше ми бачимо непарну кількість випущених ракет, що так само говорить про неповне завантаження "пакету".
Зрозуміло - це зовсім не применшує загрозу ракетного обстрілу і заходи безпеки необхідно дотримуватися під час повітряних тривог. Але створювати істеричні хвилі на рівному місці так само не варто, адже паніка і необґрунтовані висновки шкодять не менше, ніж недотримання заходів безпеки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред