Чому російсько-українська війна ризикує стати матір'ю нових війн

26 серпня 2025, 09:10
160
У такій ситуації міжнародне право перетворюється на декорацію: якщо можна Росії, то чому не можна іншим?

Зеленський, Путин, Лавров
Колаж: Главред, фото: УНІАН, kremlin.ru, МЗС РФ

Багато країн мріють про чужі території. І зрештою ця жага завжди перекидається на Європу. Бо якщо можна безкарно, без жодних проблем і без погодження з іншими державами анексувати чужі землі, це змінює саму логіку світового порядку.

Тому росіяни весь час повторюють: "Ми хочемо головного — щоб ви визнали реалії на землі, відвели війська з тих регіонів, які ми вже анексували, й погодилися, що це наша територія. І тоді закінчиться війна".

відео дня

Але така "мирна формула" — лише двері до нових війн. Бо коли війна завершується у подібний спосіб, вона відкриває дорогу для десятків інших конфліктів. Це й буде матір усіх війн. Адже кожен ставитиме просте питання: "А чому так можна?" І відповідь буде очевидною: тому що росіяни окупували Донецьку, Луганську, Херсонську, Запорізьку області та Крим — і змусили Україну та світ визнати це новою нормою, новим "правом", як цинічно каже Лавров.

У такій ситуації міжнародне право перетворюється на декорацію: якщо можна Росії, то чому не можна іншим? Це абсолютно зрозуміло. Саме так було із Судетами: Чехословаччину змусили визнати, що Судети — німецькі. І що було далі? Далі була Друга світова війна.

Джерело

Про персону: Віталій Портников

Віталій Портников - український публіцист, письменник і журналіст. Оглядач Радіо Свобода та постійний автор аналітичних статей в українських виданнях на політичну і історичну тематику. Член Українського ПЕН. Веде популярний україномовний відеоблог на YouTube.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти