Чому я скептично ставлюся до ідеї розміщення миротворців

16 грудня 2024, 19:10
137
Війна триватиме до внутрішньої руйнації одного із суб’єктів конфлікту — або Росії, або України.
Чому я скептично ставлюся до ідеї розміщення миротворців
Колаж: Главред, фото: Командування об'єднаних сил ЗС України, 22 окрема механізована бригада

Я скептично ставлюся до ідеї розміщення миротворців на лінії розмежування, а також до можливості політичного врегулювання цієї війни. Війна на виснаження триває до моменту виснаження однієї зі сторін або обох одночасно. А оскільки ця війна є не лише війною на виснаження, а й екзистенційною війною, війною на знищення, принаймні з боку Росії щодо України, то такі конфлікти неможливо врегулювати політичними чи юридичними способами.

Наприклад, є п’ять регіонів України — чотири області та Крим, які де-юре, згідно з Конституцією України, є частиною нашої держави. Водночас ці ж території включені до Конституції Російської Федерації як суб’єкти її складу. Політично вирішити цей конфлікт неможливо через внутрішньополітичні та юридичні обставини. Зміна Конституції України, яка забороняє відмову від територій, є неможливою.

Таким чином, війна триватиме до внутрішньої руйнації одного із суб’єктів конфлікту — або Росії, або України. Якщо цього не станеться, то найкращий можливий варіант — це припинення вогню без укладення мирної угоди чи політичного врегулювання. Це може статися через виснаження обох сторін та їхню нездатність продовжувати активні бойові дії.

відео дня

Прецеденти вже були. Типологічно наша війна може нагадувати Ірано-іракську війну 1980–86 років. Вона так само безглуздо почалася з нападу Саддама Хусейна на Іран з надією за три дні захопити території на південному заході Ірану, населені арабами. Проте війна тривала вісім років і завершилася без підписання мирного договору — просто через усвідомлення обома сторонами безглуздості продовження бойових дій.

Щоправда, у випадку Ірано-іракської війни сторони повернулися до лінії державного кордону. Але типологічно наша війна найбільше нагадує саме цей конфлікт.

Володимир Горбач, спеціально для Главреда

Хто такий Володимир Горбач

Володимир Горбач - виконавчий директор Інституту трансформації Північної Євразії, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва, експерт з питань зовнішньої та внутрішньої політики України.

Автор більше 75 публікацій в українських і закордонних виданнях на тему зовнішньої і внутрішньої політики України, в тому числі — виборчих стратегій і виборчих технологій, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
#}
Ми використовуемо cookies
Прийняти