Повноправне членство України в ЄС: які перспективи

По суті, саміт у Києві - це де факто продовження політичних перемовин про повноправне членство України у Євросоюзі.
Повноправне членство України в ЄС: які перспективи
Перемовини про членство в ЕС тривають / ua.depositphotos.com

Мало собі уявляю, щоби після скількох випробувань Євросоюз відмовив Україні у членстві. Так само мало собі уявляю, щоби такий вступ відбувся під час війни. Тому саміт ЄС у Києві мав підтвердити, що як тільки війна завершиться ніхто навіть і не подумає піддавати сумніву європейську перспективу України. По суті, саміт у Києві - це де факто продовження політичних перемовин про повноправне членство України у Євросоюзі.

Але окрім підтвердження серйозних, але загальних політичних намірів саміт мав і цілком конкретні речі для обговорення. Влітку минулого року разом із статусом кандидата Україна отримала 7 пов’язаних із реформами пунктів (боротьба з корупцією, судова реформа, ставлення до нацменшин, медійне законодавство), обовʼязкових до виконання. І якщо ми хочемо аби процес вступу до ЄС не був загальмований ці пункти треба виконати. Критична точка – це весна цього року, коли відбудеться моніторинг їх виконання. У Києві на саміті, вочевидь, відбувалася звірка годинників.

відео дня

Звісно, хочеться, аби ЄС звертав увагу не лише на інституційні зміни в Україні, а на ціннісні. В останній рік ми вкотре довели, що європейське розуміння свободи для українців – це невідʼємна їхньої ідентичності. Навіть більше. За готовністю захищати ці цінності українці цілком можуть дати фору деяких поважним членам європейської спільноти.

Джерело

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти