Визнання Бундестагом Голодомору геноцидом: чому це рішення знакове

1 грудня 2022, 06:40
Визнання Голодомору геноцидом – це пряма антитеза до популярної зараз у ЄС ідеї, що, мовляв, нинішня російська агресія проти України – це "війна путіна".
Визнання Бундестагом Голодомору геноцидом: чому це рішення знакове
Добре, що зараз у Європі почали згадувати і про Голодомор / Фото УНІАН

Рішення Бундестагу щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу справді знакове. Воно означає прорив блокади щодо історичної правди про Україну та українців. На це тривалий час європейці воліли закривати очі, аби "не злити" московських імперіалістів, з якими дуже довго було вигідно "просто мати бізнес".

А поки зі вбивцею та маніяком зручно мати справу, завжди можна вигадати причину, чому із жертвами цього злочинця "все не однозначно". Але цього року остаточно стало зрозуміло, чим і ким є та сила, що з кремля управляє величезною євразійською територією. І я зараз не про бункерного діда, чий час, очевидно, минає, і скоро мине остаточно, а про той зловісний імперський дух, що примушував їх століттям чинити масові вбивства, геноцид, руйнації та неймовірні злочини во славу сатанинської цілі "постійного розширення". І всі ці імперські правителі дуже схожі. Вони належали до різних епох, мали різні здібності і різний рівень інтелекту (бункерний дід зі своїми "гумовими попами" та анекдотами про "бабушку і дєдушку" явно тупіший за "грозного царя" та "кремлівського горця"), але робили одне і те саме – постійне жертвопринесення неймовірної кількості людських життів (як "своїх" та "чужих") заради химерної цілі "панування". Нехай це панування і буде владарюванням над кістками та руїнами.

Добре, що зараз у Європі почали згадувати і про Голодомор, і це, насправді, дуже і дуже вчасно. Визнання Голодомору геноцидом – це пряма антитеза до популярної зараз у ЄС ідеї, що, мовляв, нинішня російська агресія проти України – це "війна путіна", до якої звичайні росіяни "не мають стосунки". А чим тоді був Голодомор? "Геноцидом сталіна"? Ні, усі диктатори, що сиділи у кремлі, проводили одну і ту саму лінію, яка, очевидно, знаходила повний відгук серед власного імперського народонаселення. І це народонаселення повинно відповідати за свої злочини, не перекладаючи провину на власних диктаторів. Бо якби це народонаселення не підтримувало, а заперечувало спадщину своїх диктаторів, вони би уже затаврували цих людожерів, а не прославляли їх, і не шукали нових і нових спадкоємців "слави" кремлівських канібалів. Нехай повалять путіна, викинуть із мавзолею опудало леніна, спалять труп сталіна… Тоді і поговоримо про ступінь їхньої вини.

відео дня

Німцям це треба доносити, пояснювати, для них це теж шанс дізнатися більше про Україну, про її боротьбу за незалежність, яка незмінно ставала боротьбою за виживання. Більше розуміння – менше помилок. Як тої, яку зробив минулий німецький уряд, пішовши на "Північний потік – 2" після вторгнення росії до України 2014 року. Тепер німецький міністр каже, що це був "внесок Німеччини" у розв’язування війни росії проти України. Краще пізно ніж ніколи. І вивчення історії це теж стосується, як і того, аби називати в історії речі своїми іменами.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти