
ПРОГНОЗ НА ПЕРЕГОВОРИ У ЛОНДОНІ.
Не буду розмазувати аналітичну кашу по тарілці: є лише два варіанти розвитку подій:
1. Україна стає слухняною виконавицею усіх забаганок Д. Трампа. Включно з юридичним визнанням Криму російським. Все інше — повага до російської мови, невступ у НАТО, фактичне визнання окуповуваних територій російськими — це менш значуще. Цей шлях веде до припинення бойових дій. Але одночасно він веде і до поступового зникнення України з геополітичної карти світу, бо ми не дуже й потрібні США.
2. Відмова України від визнання Криму російським юридично. Це тягне за собою повне припинення будь-якої допомоги від США. У відносинах з Штатами Трампа в нас будуть серйозні проблеми. Війна продовжиться, і вона буде вкрай складною. Без кардинальної перебудови всієї системи влади ми не витримаємо. Тому що не зможемо ефективно використати ту обмежену підтримку, яку здатна надавати Європа. Тут теж є великий шанс зникнення України, але є й мізерний шанс на її відродження.
Компроміс існує. Він полягає у тому, що України Крим російським не визнає, замість неї це роблять США. І вони готові це зробити.
Наскільки зараз відомо, путін вперся саме по визнанню Криму. Півострів для нього сакральний, з нього все почалося. Ему потрібне загальносвітове юридично визнання Криму російським, що не можливо без згоди України. А без Криму перемогу у СВО путіну важко буде втюхати навіть апатичним росіянам.
Саме ця впертість путіна вже призвела до зниженню рівня представництва у Лондоні. Але ще не вечір.
Мій особистий прогноз: 60 % за те, що ні росія, ні Україна не підуть на поступки, і війна продовжиться, але вже без Штатів на нашому боці. 40% за те, що путіна вмовлять, і почнеться довга деескалація війни.
Хто такий Олександр Кочетков
Олександр Кочетков – аналітик, політтехнолог, іміджмейкер. У минулому інженер-конструктор КБ "Південне" і заступник керівника пресслужби президента України.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред