Ракети на Київ: як білоруси уклали угоду з дияволом

Білоруси мовчать, коли від їхнього імені летять ракети по українських містах, вбиваючи дітей та жінок.

Протести в Білорусі нічого не змінять
Обмінявши свободу на ковбасу, білоруси погодилися і на ракетні удари по Україні від їхнього імені / ua.depositphotos.com

Ракети летять в Україну. Ракети летять на Київ. Ракети летять.

Ракети летять із території Білорусі. Українці дуже часто звинувачують білорусів. І правда в тому є. Бо це не тільки заслуга узурпатора Лукашенка. В цьому є доля вини кожного, абсолютно кожного білоруса. Як і беззаперечна провина кожного росіянина.

Але.

Є одне "але". У чому саме їхня провина. Бо досить часто українці кажуть, що вина білорусів в тому, що вони зараз мовчать, не протестують.

Протести в Білорусі сьогодні вже до одного місця. Адже білоруси втратили все набагато раніше. Зараз уже жоден протест нічого не змінить. Коли в країні немає демократії, коли зруйновані інститути – протест це форма відчаю, не більше. Вже пізно, все втрачено набагато раніше.

Тепер протест не може призвести до чогось, окрім побиття протестувальників. Бо в Білорусі немає ані партій, ані незалежних ЗМІ, ані опозиції, ані інститутів.

Узурпатори не народжуються зненацька – вони виростають на добриві байдужості громадян. Часто вони перемагають на демократичних виборах, а далі, крок за кроком, згортають демократію. І в один момент стає зрозуміло, що від виборців уже нічого не залежить.

читайте такожЧи здатен Лукашенко встромити ножа в спину Путіну та не пустити армію Білорусі на війну з Україною

А потім летять ракети. І вбивають українців. Дітей. Жінок. Воїнів.

Білоруси винні. Але не в тому, що не протестують зараз, коли від їхнього імені летять ракети. А у тому, що колись раніше пішли на угоду з дияволом. Проміняли свободу на уявну стабільність. Їм здавалося, що вони втратили лише трошки свободи. А потім іще трошки. І ще. І ще...

Це урок нам усім. Це урок про те, що свобода важлива на 100%. Що коли вам пропонують обміняти хоч краплю свободи на ковбасу, стабільність чи ностальгію, то з вас хочуть випити все до останньої краплі. Краплі крові.

читайте такожБілорусь прийме удар на себе, або Чому Путіну терміново необхідна участь Лукашенка у війні

В тому числі краплі крові невинних українців. Але ж не тільки.

Узурпатор п’є кров білорусів із більшим захватом, ніж українську. І білорусам із цим жити. Бо колись вони пробачили перше вбивство журналіста під Мінськом, бо подумали, що парламент – це зайвий галас. Бо вирішили, що свобода неважлива…

Сергій Фурса, інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти