Рекордна атака дронів по Україні: що треба знати

26 травня 2025, 19:10
1158
Для Росії є пріоритетом нарощування виробництва Shahed-136.
безпілотник, Шахед, ЗСУ
Атака дронів / Колаж: Главред, фото: Сили територіальної оборони ЗСУ, ua.depositphotos.com

Черговий рекорд Shahed-136 і все супутнє...

У ніч на 26 травня 2025 року було встановлено новий абсолютний рекорд застосування РОВ дронів-камікадзе/дронів-приманок Shahed-136/"Гербера"/"Пародія" - 355.

Напередодні РОВ застосували 298 дронів-камікадзе/дронів-приманок Shahed-136/"Гербера"/"Пародія", а 24 травня було зафіксовано - 250.

відео дня

З урахуванням цих цифр, мережею мчать апокаліптичні прогнози про те, що російські підприємства готуються або навіть уже можуть виробляти по 500 Shahed-136 і навіть 1 000 одиниць готової продукції на добу! Вельми активно в цих інформаційних перегонах беруть участь західні ЗМІ, такі як The Economist і Financial Times.

Але слід розуміти, що The Economist і Financial Times пишуть для західної аудиторії, з усіма наслідками, що випливають з цього, а саме - загрузла в млості спокою й умиротворення, західній аудиторії бракує стресу для розгойдування та дій, тоді як в українців його більш ніж достатньо. І затягуючи в наш інформаційний простір історії про 500 і 1000 Shahed-136 на добу, слід дещо роз'яснювати цю інформацію, супроводжувати поясненням.

Наприклад, я ж не просто так кожну свою замітку, присвячену дронам-камікадзе, супроводжую розгорнутим поясненням, про що пишу - дрони-камікадзе/дрони-приманки Shahed-136/"Гербера"/"Пародія". Тобто, серед 355 дронів, застосованих цієї ночі, не всі 355 це Shahed-136, а й дрони-приманки "Гербера"/"Пародія".

Далі. Дійсно, росія намагається наростити виробництво Shahed-136, але зробити це швидко, наростити випуск готової продукції в рази, практично неможливо. Це поступальний, покроковий процес, який чітко простежується з 2022 року.

Грубо кажучи, виробництво 500 Shahed-136 на добу говорить про середній показник нальотів на місяць - 15 тисяч, а з урахуванням "Гербера"/"Пародія" ці цифра зростає у 2 і більше разів. Тобто, 30 тисяч дронів на місяць?

Я не кажу, що це неможливо, я кажу, що зараз цифри вказують на дещо іншу картину.

Якщо ж говорити загалом про травень місяць, то останні 3 ночі нальотів, які демонструють як високий показник застосування дронів, так і абсолютні рекорди два дні поспіль, це поки що малоінформативно і робити гучні висновки зарано. Як так?

Річ у тім, що за нальотами дронів від початку травня були такі показники:

  • За перший тиждень травня РОВ застосували 1 002 дрони;
  • За другий тиждень травня вони застосували - 371 дрон;
  • За третій тиждень травня РОВ застосували - 981 дрон.

Як бачимо, другий тиждень, за рахунок "травневого перемир'я" 8-9-10 травня дозволив РОВ накопичити ударний потенціал. І якщо третій тиждень травня вони продовжили нальоти зі стандартним, середнім показником 140 дронів на добу, то під кінець місяця ми і можемо бачити сплеск, забезпечений накопичувальним ефектом.

Якщо ця версія правильна, то РОВ не зможе тримати стабільно рівень нальотів на позначці 350 дронів на добу і найближчим часом ми зможемо бачити зниження до середньостатистичного буденного показника близько 140-150 др/добу.

Повторюся, для росії є пріоритетом нарощування виробництва Shahed-136, як основного засобу терору цивільного населення, тилової України і виснаження засобів ППО. Але різко наростити це виробництво вони не можуть.

І про середні показники нальотів. З початку 2025 року вони мають такий вигляд.

Січень - 80 др/добу;

Лютий - 140 др/добу;

Березень - 135 др/добу;

Квітень - 80 др/добу;

Травень - станом на 26 травня 132 др/добу.

Про 500 і 1 000 Shahed-136, саме Shahed-136, на добу, як видно, поки що говорити зарано, хоча про зростаючу загрозу треба говорити, але в зовсім іншому ключі - конструктивному, практичному, а не у форматі хайпу на паніці та гучних, апокаліптичних заяв.

Хто такий Олександр Коваленко

Коваленко Олександр народився 15 грудня 1981 року в Одесі. Закінчив Одеську Академію зв'язку ім. Попова. З 2014 року бере активну участь у протидії агресії Росії проти України. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір". Провідний експерт Українського Центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти