Рішення очевидне: чому в Україні слід запровадити кілька рівнів тривоги

15 листопада 2023, 09:44
Пост про тривоги і МіГ-"тривоги", які не призводять до ракетних пусків, але зупиняють купу процесів в Україні.
ATACMS, МиГ-31К
Цистерна соляри на пуск МіГа - і Київ логістично розривається на два береги / Колаж: Главред, фото: скріншот з відео

Як думаєте, як на них реагують іноземці, які тут працюють?

Сьогодні вдень мав зустріч з дипломатом однієї західної країни (не можу конкретизувати). Прогуділа тривога. А він, за деякий час, отримує повідомлення: це МіГ, йти в сховище не треба.

Я спитав, мій співрозмовник каже, що це у них протокол безпеки. Служба посольства дивиться, яке джерело тривоги і дає рекомендацію. Так от: за його словами, абсолютна більшість тривог за ті місяці, поки він тут працює, отримували маркування "прямої небезпеки немає".

відео дня

Але були також ті, що маркувалися як реальні тривоги, коли дипломати мають іти у сховище. Але МіГи вважаються тими, під час яких можна виходити і йти далі, куди планував.

Ще раз - це західний дипломат. Від країни, для якої безпека зовсім не пустий звук!

На жаль, для КМВА і для української влади загалом - ця очевидна задача виявилася "очінь сложна".

За 18 місяців після початку великої війни, за 6 місяців після того, як Patriot довели здатність захищати Київ навіть від балістики - влада продовжує дарувати ЙР легку здатність вести проти України економічну війну. Достатньо витратити цистерну соляри на пуск МіГа - і Київ логістично розривається на два береги, бодії витрачають не меншу кількість бензину у корках, чимало економічних агентів припиняють роботу, у когось псується товар, у інших зриваються зустрічі, стрес, втрата нервових клітин тощо.

Навіть дивно, що ЙР не використовує цей дещевий для них і дорогий для нас важіль ще частіше.

Хоча рішення очевидне: запровадити кілька рівнів тривоги.

Це стало очевидне навіть для повернутих на безпеці посольств, але не для нас.

І не кажіть мені про те, що "так, все одно немає 101% відсотка гарантії; може ж прилетіти, а ти готовий відповідати". Це - МАЯЧНЯ. Так, 101% відсотка гарантії немає. Але його немає навіть коли тривоги немає! Вкотре доведено балістикою по Київщині на минулих вихідних. Нагадаю, тоді тривогу включили вже ПІСЛЯ того, як ППО збили той іскандер. Підніміть руку, хто завжди без тривоги сидить у сховищі у Київі?

І тим більше не кажіть про те, що влада так турбується про людей і їхню безпеку, коли пускає МіГ-тривоги. Це ЩЕ БІЛЬША МАЧНЯ. Єдине, до чого це призводить - це до тотального ігнорування тривог. Щонайменше у Києві, але припускаю, що не лише. І тих тривог, які ні про що, і тих, які реально несуть загрозу.

Єдине, для чого вони потрібні - це для того, щоб влада могла зняти з себе відповідальність. Виходить типу такого: ваша безпека нас не цікавить, економікою ми також не сильно переймаємося, але ми не винні.

Знаю, що є і пересічні люди, які підтримують підхід "чим більше тривог, тим краще" - але погодитися з цим не можу.

Я не знаю, чи реально поламати підхід який є зараз, і запровадити ці очевидні та давно перезрілі зміни. Але краще зробити це пізно, ніж ніколи.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти