Росії та її друзям за Трампа буде тяжко: чому шанси України на успіх зростають

18 листопада 2024, 08:00
4
2025 рік стане поворотним, щоправда, поки складно сказати, куди виведе цей поворот. Дуже ймовірним виглядає повернення до кордонів 24 лютого 2022-го.
Трамп може по-справжньому запустити ленд-ліз
Перемога Трампа не стане катастрофою для України і дає шанс на успіх / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, facebook.com/DonaldTrump, УНІАН

Сценаріїв того, як далі розвиватимуться події у війні Росії та України, дуже багато. Найоптимістичніший із них передбачає повернення до кордонів 1991 року. Цей варіант цілком імовірний за певних обставин, умовно кажучи, якщо правильно складуться зірки, і буде трохи удачі.

У 2025 році багато що стане зрозумілим, принаймні буде очевидно, до чого все рухається. Тому що Трамп на президентській посаді буде системно знищувати "вісь зла", яка воює проти України. Його перемога на виборах у США однозначно не стане катастрофою для нас щонайменше з трьох причин:

  • головне протиріччя між Трампом і Путіним – не Україна, а нафта. Трамп точно зніме всі обмеження на експорт нафти і газу з США та Канади і говорить про це відкрито. Він має намір перезапустити американську економіку на нафті, зокрема американській. І у США нафти більше, ніж у Саудівської Аравії і всіх інших. Це означає, що на зовнішньому ринку буде більше американських нафти і газу. А за таких умов Росія та Іран будуть змушені тренуватися їсти свою нафту і занюхувати газом, оскільки потреба в їхніх енергоресурсах суттєво знизиться. А якщо ще Трамп виконає свою обіцянку і опустить ціни на нафту до 40 доларів, буде смерть російської економіки. І це Трамп робитиме не за рік чи два, а відразу;
  • Трамп в інтересах США буде тиснути на економіку Китаю різними митами й обмеженнями;
  • щодо Ірану у Трампа досить жорстка позиція, яка зводиться приблизно до такого: "А чому ми досі не бомбимо Іран?". Трамп або Ізраїлю розв'яже руки, або Штати самі допоможуть.

Тож друзі Росії почуватимуться не дуже добре. І вся трійка буде під військовим та економічним тиском США. І це не пов'язано з Україною – це пов'язано з інтересами США.

відео дня

Тож подальший перебіг війни в Україні залежатиме від того, як далі розвиватимуться події: чи будуть росіяни відступати, чи почнеться реальний обвал Росії, перш за все, економічний, чи буде Трамп боротися з тіньовим флотом тощо. До речі, адміністрація Байдена зовсім не боролася проти тіньового флоту Росії, і РФ спокійно продавала ту саму нафту в обхід ціни в 60 доларів.

Досить імовірно, що найближчими місяцями адміністрація Трампа повернеться до плану Помпео і запустить ленд-ліз, і ми виходитимемо на кордони 24 лютого 2022 року, а, крім того, битимемо по території Російської Федерації.

Безумовно, можливе і заморожування конфлікту по лінії розмежування. Але все впирається в Путіна: він поки що цього не хоче.

Однак згадайте Корейську війну: вона закінчилася тому, що 1953 року помер Сталін. Так і в Україні війна може закінчитися, коли щось станеться з Путіним, коли російські еліти зрозуміють, що зміна обличчя в Овальному кабінеті США не дала того результату, на який вони сподівалися, а пресинг Росії посилився.

Складно зараз дати точний прогноз, що буде далі. Поки що я бачу абсолютно точно, що дуже можлива реалізація плану Помпео і повернення до кордонів 24 лютого, а також введення миротворців. Причому Україна повинна вимагати саме контингент США на своїй території, або ж контингенти країн-членів НАТО, адже, по суті, це буде нашим вступом до НАТО. До речі, якщо Україна повернеться до кордонів 1991 року, вона має право відразу ж вимагати вступу до Альянсу, без будь-яких іспитів і завдань.

Прогнозувати подальший перебіг війни – справа невдячна, однак час за Трампа працюватиме на Україну і проти Росії, на відміну від того, як було за Байдена. Будуть важливими окремі обставини, наприклад, наскільки швидко обваляться ціни на нафту, чи долучиться Саудівська Аравія до цього питання (а вона дуже хоче підписати угоду про безпеку зі США, перемовини щодо якої запустив ще Трамп у свою попередню президентську каденцію). Якщо обваляться ціни на нафту, все може піти за таким неймовірним сценарієм, що ми просто не встигатимемо дивуватися, як стрімко все відбуватиметься.

Якщо ж події розвиватимуться за іншим сценарієм, то триватиме в'язка ситуація: переговори і поступове просування росіян на Донбасі. Однак, якщо Україні дадуть дозвіл бити вглиб території Росії, увесь рух її військ може припинитися за тиждень, бо не буде чим іти, оскільки буде знищено основні логістичні шляхи, дороги, склади та інше.

Плюс у першому кварталі 2025 року в України вже з'являться ракети власного виробництва дальністю до 1000 км, і після цього все може бути зовсім по-іншому.

Варіантів багато, але одне можна сказати абсолютно точно: 2025 рік буде поворотним. Щоправда, куди цей поворот виведе, поки що залишається питанням. У будь-якому разі, шанси України вийти в позитив значно зросли після зміни керівництва США.

Тарас Загородній, політичний та економічний експерт, спеціально для Главреда

Хто такий Тарас Загородній

Тарас Загородній – політтехнолог і експерт. Понад двадцять років займається політичним консалтингом, брав участь у виборчих кампаніях як політтехнолог, веде блоги в українських ЗМІ. Також його запрошують на політичні ток-шоу як експерта.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти