Росія шукає спосіб здійснити бліцкриг-2: навіщо Лукашенко жене війська до українського кордону

Кремль не вимагає від Лукашенка чогось неможливого, всього лише постояти військами на кордоні з Україною, постріляти і походити ними туди-сюди і назад.

Олександр Лукашенко
Кремль вирішив прикритися Лукашенком, щоб піти в новий наступ в Україні / Reuters

На стягування Лукашенком військ до українського кордону доцільно поглянути не як на чергову підлість диктатора, а як на дію в рамках плану наступальної операції рашистів на травень.

Друга фаза війни проти України, оголошена Лавровим 18 квітня, поки має вигляд колапсуючого наступу, що явно не влаштовує ні Кремль, ні самого Лаврова. Вони б хотіли примусити Україну до капітуляції, підписати договір про неї і зробити вигляд, що війни не було і можна повернутися до бізнесу як зазвичай з усіма, в тому числі і з нами.

Але минуло три тижні і ніхто не поспішає підписувати договір з Кремлем і віддавати йому п'ять областей України, включаючи Крим. Самозвані "визволителі" змінюють в захоплених районах дорожні покажчики з української мови на російську, але відчувають почуття дискомфорту і невпевненості. Визвольні окупанти дуже хвилюються, що від них у будь-який момент можуть вимагати звільнити від своєї присутності окуповані райони і без попереджувальних пострілів у повітря.

Набути впевненості в собі окупанти можуть, тільки підписавши договір з урядом України про припинення війни якщо не назавжди, то на якийсь час. Але на Банковій усе впевненіше починають посилати Лаврова слідом за російським кораблем і ставити свої умови. Новини з Європи, в тому числі з вуглеводневого фронту, теж не радують Кремль. Через все це там все більше схиляються до думки, що потрапили в якийсь попаданець, але на відміну від книжково-кіношних попаданців, назад повернутися не можна.

Кремлівцям, та й не тільки їм, хочеться включити "машину часу" і втекти куди-небудь в минуле від усіх проблем і неприємностей, що з'явилися у РФ з 24 лютого. Деякі з них віддали перевагу переміщенню в часі переміщення в просторі і покинули РФ наче острів прокажених. Пропозицію Банкової повернутися до кордонів по другому Мінському перемир'ю в Кремлі поки відкидають, бо вважають, що зможуть повернутися до імперських кордонів 1913 р. або 1939 р. нехай і в урізаному вигляді. Деякі в РФ хочуть повернутися в ті часи, коли риба в Москві-річці ловилася і ніяких росіян на її берегах не було, але їх оголосили іноагентами варягів, колбягів, чуді, весі, печенігів, половців і давньокиївської хунти.

В якості "машини часу" для такого повернення в Кремлі бачать не лабораторії в Сколково і главу всього космосу Рогозіна, а армію і флот. Тому флоту і армії поставлено завдання повторити бліцкриг 24 лютого, але цього разу по-розумному і з денацифікацією євреїв Одеси. Денацифікацію Одеси з великої відстані ракетні війська РФ проводили з 8 по 9 травня і заодно вчетверте денацифікували міст у Білгороді-Дністровському. Але в Кремлі залишилися незадоволені денацифікацією на видаленні і наполягають на проведенні її з ближчої відстані у форматі десанту.

читайте такожОстанній бій Кремля: як друзі Путіна допомагають йому зберегти обличчяФлоту запропоновано проявити ту ж кмітливість, яку проявила армія з Чорнобаївкою – просто взяла і відсунула фронт так, щоб українська артилерія не могла до нього дістати. За аналогією Кремль пропонує флоту теж не морочитися з облаштуванням позицій прикриття на острові Зміїний, а взяти і просто висадитися південніше Одеси і йти звідти на неї через Молдову.

Кремль, наполягаючи на цьому, виходить з трьох міркувань.

По-перше, десант до Одеси - це ідея-фікс. Поки не висадить його або не потопить всі свої кораблі, не заспокоїться.

По-друге, Кремлю хочеться розширити число учасників війни, а то виходить незручно - воює одна Росія і всього лише з Україною. Це не можна назвати ні глобальною війною, ні навіть війною з НАТО. Кремлю дуже потрібна інтернаціоналізація конфлікту, щоб заховати в ньому за іншими Росію. Тому в Кремлі сподіваються, що Румунія заступиться за Молдову хоча б одним батальйоном і без згоди всього НАТО. Тоді можна буде сказати, що РФ воює ще й з румунофашистами, а не тільки з укрофашистами і просити допомоги у ОДКБ або КНДР.

По-третє, у Кремлі ніяк не розлучаться з планом додати до вже захоплених областей ще й Одеську з Миколаївською. Вимагати від України відмовитися від них без бою нереально, а без цих двох областей план по захопленнях буде сильно недовиконаним.

Тому бліцкриг-2 без десанту не затверджують і вимагають від адміралів рішучих дій, не дивлячись на можливі втрати. Але адмірали скаржаться, що їм важче, ніж генералам, так як баби кораблі не народжують, і це змушує всю кремлівську рать шукати консенсус по десанту.

читайте такожВторгнення Білорусі в Україну: що задумав ЛукашенкоАдмірали і десант розуміють: подобається – не подобається, але йти в травні до Одеси доведеться, зрозуміло, якщо самим не вивести з ладу кораблі. Можна ще просити український Генштаб розстріляти кораблі на рейді біля Криму, коли команди зійдуть на берег. Але з Києва відповідають, що ракет такої дальності поки не отримали і невідомо, коли отримають і освоять. В результаті адмірали поки шукають консенсус з "чекістами" і вимагають від тих підтримки з повітря. Судячи з того, як 11 травня транспортні літаки завозили на Зміїний нове ППО, адмірали і "чекісти" консенсус знайшли.

З генералами "чекістам" простіше – їм наказано в годину "Х" наступати по всій лінії фронту, щоб ніхто, навіть американські супутники, не могли зрозуміти, хто наступає по-справжньому, хто виконує відволікаючий маневр, а хто лише робить вигляд, що щось робить. Постійні провокаційні обстріли, яким рашисти піддають Чернігівську і Сумську області, повинні допомогти генералам з бліцкригом-2 і його імітацією, і заодно переконливо показати мешканцям РФ, що на них напало НАТО.

Генералам для посилення надано війська спеціальних операцій Лукашенка, якого зобов'язали відловити ще й деяку кількість білорусів, щоб посилити ними війська своєї спецоперації. На виконання Указу Кремля він і почав спецоперацію з вилову білорусів для війни за букву "Z" як новий символ Росії. "Чекісти" вирішили, чим Лукашенко краще за Кадирова, нехай теж воює по повній програмі. Які знижки і на що за це отримав Лукашенко, і в яку кишеню поклав, – невідомо. Але відомо, без знижок і відкатів він нічого не робить.

читайте такожБілорусь для України - не перешкода: чому Лукашенко поплатиться кріслом у разі нападуКремль не вимагає від Лукашенка чогось неможливого, всього лише постояти військами на кордоні з Україною, постріляти і походити ними туди-сюди і назад. Йому поставлено завдання, як у спорті: головне участь, а не перемога. Від таких маневрів за участю мігрантів біля кордонів з Польщею, Литвою і Латвією його звільнили, щоб не довелося починати операцію з його порятунку, подібно до того, як рятували Асада, якого тепер дарують Ірану. Але коли Лукашенко 9 травня в черговий раз сказав, що прикриває "спину Росії", у Кремля виникла підозра: чи не засидівся цей захребетник і перезрілий овоч, і чи не час його зрізати до того, як це зроблять інші.

Тому в Кремлі прийняли остаточне рішення - загнати армію Лукашенка на війну в рамках бліцкригу-2, незважаючи ні на що. Схоже Лукашенко таки догрався з сірниками-розпалюючи війну, заодно ще спалить і Росію.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти