З приводу відкликання з України сімей російських дипломатів.
1. Цей процес почався ще до Нового року.
2. Я думаю, Росія поки блефує. У них достатньо способів заподіяти нам великі неприємності і без повномасштабного вторгнення.
Уявімо собі одночасно: загострення на фронті на сході, блокування (під виглядом навчань), морських портів на Азові і в Чорному морі, зупинку газопостачання, провокацію внутрішніх заворушень.
А ось повноцінне вторгнення може навпаки заподіяти дуже істотні проблеми для них самих, включаючи військову поразку і важку внутрішньополітичну кризу в самій РФ.
І якщо російські генерали рахувати вміють (а вони вміють), вони чітко бачать, що вирішальної переваги у них немає, а значить і гарантій виконання політичних завдань військовим шляхом.
читайте такожУкраїна і НАТО-учасники переговорів з безпеки: США назвали умову РосіїА хто буде винен?
Відкликання сімей дипломатів може бути елементом такого тиску і блефу.
Російсько-білоруські навчання, з перекиданням туди військ з Далекого Сходу - планові, і тут загроза, скоріше, для Білорусі, тому що ці кілька російських бригад напевно залишаться там - на ротаційній основі мінімум на 3-6 місяців: відсічний фланг на НАТО, елемент стримування сил Альянсу і спосіб контролю/втягування Лукашенка/Білорусі в процесі поглинання Кремлем.
Звичайно, це створює загрозу і Україні.
Екстрені поставки британських гранатометів (третій літак за дві доби), які деякі встигли обізвати "червоним маркером", на мій погляд це не "...екстрене посилення", а превентивні заходи, якраз покликані утримувати вторгнення - так само, як і запрошення міністра оборони РФ С.Шойгу в Лондон.
читайте такожРосія збирається евакуювати дипломатів з України - NYT"Канадський спецназ", який "...повинен евакуювати дипломатів " - це теж елемент віри Заходу в те, що загроза повномасштабної війни реальна.
Але мені здається, що росіяни згодовують їм добре підготовлену дезу - щоб краще торгувалися.
Подивимося. Реальну підготовку до наступу ми побачимо через тиждень-два мінімум.
І ви побачите - за нехарактерними рухами військової системи України - як вищого керівництва, так і військ на землі.
Одна з нехарактерностей (з боку РФ) вже спостерігається: почалися публічні заклики вищого рівня російських експертів типу представників Інституту США і Канади, вхожих у Валдайський клуб, до керівництва Кремлем під загальним девізом "не потрібно воювати з Україною".
Це може означати дві речі:
- дискусія про початок війни проти України йде всерйоз,
- рішення поки не прийнято.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред