Росія переконана, що воює не з Україною, а з Заходом

Що таке для України терористичні анклави? Це окуповані квазіреспубліки, створені зовнішнім гравцем, які з’явилися в момент слабкості держави.
Росія переконана, що воює не з Україною, а з Заходом
Єдине завдання квазіреспублік - бути джерелом дестабілізації / УНИАН

А знаєте, "ЛДНР" - це ж просто проєкція. Проєкція того, як Москва бачить Україну.

Що таке для України терористичні анклави?

Це окуповані квазіреспубліки, створені зовнішнім гравцем, які з’явилися в момент слабкості держави. Єдине їхнє завдання - слугувати за джерело дестабілізації та плацдарм для можливого наступу.

відео дня

Але ж і Україна з погляду російського шовініста - це штучний проєкт, створений Заходом у момент слабкості Росії. Для того, щоб перешкоджати будь-якому відродженню імперії та "руского міра".

читайте такожПутін сьогодні може визнати незалежність "ЛНР" і "ДНР": підсумки Радбезу РФЧи має "ЛДНР", з погляду Києва, шанс на існування? Звісно, ні, адже вони нежиттєздатні без вливань із Москви. Щойно Кремль відключить систему життєзабезпечення - вони щезнуть.

Але ж московські "геополітики" точно таку ж риторику адресують і Києву. Що Україна існує завдяки Заходу. Що припинення допомоги означатиме крах сусідньої держави. Яка відтак, на їхню думку, впаде у завбачливо підставлені долоньки Кремля.

Як наша країна бачить мешканців окупованих територій? Як заручників окупації, поміж яких трапляються колабораціоністи. Перших треба звільнити. Інших - знешкодити.

Точно так само міркує і Москва. У чиїй уяві українці-малороси стогнуть під ярмом "бандерівців", що захопили владу. Перших слід повернути в лоно "руского міра". Інших - позбутися.

читайте такожУкраїна закликає світ не визнавати незалежність "Л/ДНР": Рада звернулася до НАТО, ООН та ЄвросоюзуУкраїна точно знає, що їй протистоїть не Донецьк і Луганськ, а Росія.

А Росія переконана, що воює не з Україною, а з Заходом.

У психології це називається проєкція. Москва просто приписала Україні ту логіку існування, яку вона потім вдихнула в окуповані українські території.

Усі ці квазіреспубліки - не більш як сповідь. Сповідь у тому, як саме в Росії ставляться до української незалежності й української держави. "Припиніть підтримувати бунтівників і поверніть території законному власникові", - навіть цю вимогу Києва до Москви ретранслює сьогодні Кремль у своїх переговорах з Брюсселем і Вашингтоном.

У цю ж скарбничку - усі міркування російських спікерів про таємні плани Заходу. Досить прислухатися до того, що вони кажуть. Перечитати їхні одкровення про бажання "ворогів" розколоти і розчленувати Росію. Їм навіть може здаватися, що вони викривають. Насправді ж вони всього лише сповідуються. У прямому ефірі. 24 години на добу, сім днів на тиждень.

Усе це - лише переказ, що вони хотіли б зробити з тими, кого вважають за своїх супротивників. Що вони спробували б учворити, якби мали відповідні можливості. Їхні спічі лише наводять контури їхньої ж жаданої реальності.

А ще - це виправдання права на жорстокість у відповідь. Зокрема й "жорстокість на випередження".

Усі історії про "розіп’ятих хлопчиків" та "звірства хунти" - це індульгенція для себе ж. Росія лежить на канапі психотерапевта й розповідає про те, яка глибока її персональна кроляча нора.

Психологи стверджують, що механізм проєкції дозволяє людині вважати власні неприйнятні почуття, бажання та мотиви - чужими. І, як наслідок, дозволяє не відчувати за них відповідальності. Таке часто буває внаслідок істероїдного або параноїдального розладу.

А втім, хто сказав, що на те й інше не можуть хворіти цілі держави?

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти