Росія за крок до того, щоб піти у вічність: чому Путін програє

Поки весь світ запроваджує нові технології і прагне полетіти на Марс, Росія чіпляється за червону ганчірку радянського знамена, як за головне досягнення.

Рішення Путіна про вторгнення в Україну – це не просто помилка через дезінформацію генералів
Бабуся з червоним прапором неіснуючої держави – це прекрасний образ для країни ілюзій і злиднів, тобто Росії / скриншот

Лідер російського гурту DDT Юрій Шевчук, виступаючи позавчора зі сцени в Уфі, вирішив вдатися до алегорій. "Батьківщина – це не дупа президента, яку треба весь час цілувати, – сказав Шевчук. – Це бабуся злиденна, яка продає картоплю на вокзалі. Ось це Батьківщина".

Мене, скажу відверто, мало обходять заяви Шевчука, бо надто пізно до окремих індивідуумів приходить "прозріння". Однак я звернув увагу на "бабусю", образ якої все глибше залазить у голови пересічних росіян.

Кілька тижнів тому путінська пропаганда презентувала своєму населенню новий образ перемоги у війні з Україною – пам’ятник літній жінці з піднятим червоним радянським знаменом. Мовляв, саме такі люди зустрічають воїнів-"визволителів" в Україні. Щоправда, автори ідеї випустили деталі прообразу героїні.

Пенсіонерка Ганна Іванова дійсно вийшла назустріч російським окупантам із прапором СРСР, аби вони перестали обстрілювати село в передмісті Харкова, де вона проживала. Думала, що це вбереже її родину. Та опинившись у лікарні, вона розповіла журналістам, що точно знає, хто стріляв по селу і хто є агресором. Останній факт російський телеящик упустив.

І з бабусі зробили міфологічний образ, який є абсолютно провальним із багатьох точок зору.

До речі, "бабуся з прапором" – це на сьогодні чи не єдиний міф, на який виявилася здатною російська пропаганда. І він дає відповідь на питання про глибинні психологічні травми російського суспільства. Суспільства, яке всі останні десятиліття зомбували поверненням у минуле. Ілюзією "щасливого" Союзу з ковбасою по 2,20 і тотальним поклонінням верховній владі. Звідси – і такий рівень підтримки будь-якої дії Путіна. Особливо людей, які що при Союзі жили без унітазів, що зараз продовжують без них жити. І інколи вмирати п’яними у вигрібних ямах.

читайте такожНавіщо в розстріляному Маріуполі Росія відкрила дивний пам'ятник бабусі з прапором

Якщо говорити назагал, то праобразом "бабусі з прапором" є сам Путін. Він ніби востаннє прагне підняти древко бодай на якусь вершину, усіма своїми силами сподіваючись повернути минуле (і свою молодість, очевидно, теж). Це маніакальне прагнення стати, як у 30, коли все ще попереду – суперечить елементарній логіці фізіологічного розвитку. Бо ще не було зафіксовано жодного випадку, коли з роками людина ставала молодшою. Але стареча одержимість, очевидно, відкидає будь-які закони природи. І тому алогічність прийнятих рішень про вторгнення в Україну – це не просто помилка, яка виникла внаслідок дезінформації підданих генералів.

Тому Путін програє.

читайте такожЧим закінчиться війна в Україні та що чекає на Путіна і Росію – чат із Володимиром В’ятровичем

Бо інший – логічний світ (включаючи Китай) – увесь час думає не про минуле, а про майбутнє. Запроваджує нові технології, знаходить замінники для вуглеводнів, розбудовує економіки, прагне полетіти на Марс. І тільки російська верхівка чіпляється за червону ганчірку, як за головне досягнення, яке можна "продати" замість достатку трьом поколінням, які ходять на вибори і які ще пам‘ятають "велич" Радянського Союзу. І не хочуть навіть згадувати, що в "совку" було щось не так.

Літня жінка з прапором неіснуючої держави – це дійсно прекрасний образ для країни ілюзій і злиднів, яка стоїть за крок до того, щоб піти у вічність.

Путін неодмінно програє. Бо життя завжди перемагає смерть.

Віктор Шлінчак, журналіст, голова правління Інституту світової політики, керівник інформаційного агентства Главком

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти