Черговий ракетний удар і масований наліт дронами-камікадзе...
Нічого нового щодо нього я не скажу. Єдине що, російські окупаційні війська спробували зімітувати масований ракетний удар (75 "ракет"), використовуючи компоненту Shahed-136. В іншому ж мені впало в очі інше...
Справа в тому, що коли російські Ту-95МС піднялися в повітря, про це одразу стали писати російські пропагандистські майданчики, причому профільного типу. Профільного, оскільки куруються і модеруються безпосередньо мо рф. Так ось, дані майданчики навмисно занижували корисне навантаження Ту-95МС.
Наприклад, коли описувався зліт 9 літаків Ту-95МС, то писалося пропагандистами, що вони можуть здійснити залп на 56 ракет. Мене це здивувало, адже стандартний, за характеристиками Ту-95МС, його боєкомплект ракет Х-101/555 - це 8 одиниць. Спочатку подумав, що це помилка, описка, але ні.
Пропагандисти видали наступний пост, вже про 10 Ту-95МС, підкресливши, що залп може скласти 60 ракет. Тобто, ті хто повинні дуже добре розбиратися в ТТХ військової авіації, навмисно занижували характеристики Ту-95МС і не писали про залп в 72 і 80 ракет, а вказували 56 і 60.
Чому?
У мене відповідь лише одна.
З 2022 року я, відстежуючи пуски ракет російською стратегічною авіацією, помітив те, що Ту-95МС не виходять за межі свого базового, проєктного навантаження в 6 тон. Тобто, грубо кажучи - 4 ракети Х-101/555. Дуже рідкісні ті випадки, коли з одного Ту-95МС здійснювався пуск 5-6 ракет.
Висновок з такої тенденції був простий. Ресурс Ту-95МС зношений настільки, що ризиковано їх використовувати в режимі перевантаження. А все, що більше 6 тонн - це вже перевантаження. І командуванню РОВ куди надійніше і безпечніше підняти в повітря 8 Ту-95МС, щоб запустити 16 ракет, ніж 2.
Тепер же, середньостатистичного і часто маргінально-далекого від ТТХ авіації читача, російські майданчики починаються привчати до того, що стандартне навантаження у Ту-95МС не 8 ракет, а всього 6. Скоро і статтю в російській Wikipedia підкоригують. А, можливо і цей показник занизять.
Хто такий Олександр Коваленко
Коваленко Олександр закінчив Одеську академію зв'язку. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив". Провідний експерт Українського центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".
Тобто, проблема очевидна і її складно приховувати. Але, щоб її розмити і мінімізувати в своєму інформаційному середовищі, починають нав'язувати нове сприйняття можливостей Ту-95МС.
Що ж, якщо це так, то без сумнівів, у окупантів все йде за планом!
Фактично, за трохи більше року повномасштабної війни з Україною вони критично підвищили знос своєї стратегічної авіації і по суті, зберігаючи таку періодичність польотів, взагалі можуть залишитися без неї як такої. Тобто, одна з компонент ядерної тріади, буде бездіяльна.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред