Як би не намагався Ердоган маневрувати між сходом та заходом, але обирати іноді таки доводиться.
Ердоган таки підписав протокол про вступ Швеції до НАТО і, тим самим, підтвердив, що Туреччина тяжко-важко, але обирає Захід. І зовсім не проти того, щоби інфраструктура НАТО і надалі наближалася до російських кордонів...
Підпис Ердогана – це не процедурний крок, а стратегічний вибір.
Цей вибір бодай трохи полегшує ситуацію на Близькому Сході. Адже навіть попри те, Ердоган заявив про необхідність створення держави Палестина в кордонах 1967 року та телефонну розмову з лідером ХАМАС Ердоган тепер не наважиться на пряме протистояння з країнами Заходу, і у лавах НАТО не буде розколу, – а це міг би бути найжахливіший сценарій війни в Ізраїлі.
Вочевидь, на Близькому Сході Ердоган і наділ буде маневрувати, виконуватиме різні посередницькі функції та відтягувати час, коли знову доведеться якийсь стратегічний вибір.
А ось інвестиції в безпеку Ізраїлю та України – це інвестиції в безпеку Америки – головний лейтмотив промови Байдена , з якою він звернувся до американців, пояснюючи їм чому він проситиме у Конгресу виділити рекордну суму на підтримку України та Ізраїлю, нині – двох ключових країн для американської безпеки.
Байден нагадав американцям їхню власну історію та їхню відданість демократії й наголосив, що такі самі цінності захищають зараз Україна та Ізраїль.
"Путін не обмежиться Україною", - наголосив Байден.
Це була найпрагматичніша з усіх промов Байдена.
Дуже правильний посил напередодні дебатів у Конгресі. Від того, чи зуміє Байден знову об’єднати демократів та республіканців навколо підтримки України залежить доля не лише нашої країни, чи Ізраїлю. На кону стоїть доля усього і без того нестабільного світового порядку.
Хто такий Сергій Таран
Таран Сергій Вікторович (12 грудня 1969, Київ) — український політолог, син політика Віктора Тарана (Терена) та брат політолога Віктора Тарана, член політичної партії "Європейська Солідарність". Депутат Київської міської ради.
Закінчив з червоним дипломом Київський національний університет імені Тараса Шевченка за фахом "журналістика" (1993 р.), а також з відзнакою — магістратуру Амстердамського університету за фахом "суспільні науки" (1998 р.).
З 1993 по 1996 рр. працював в українських виданнях "Молодь України", "Розбудова державі", аналітичному тижневику УНІАН.
Співзасновник Інституту масової інформації (1995 р.), — експертної організації, яка опікується захистом свободи слова в Україні, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред