Бойовики за 10 км від центру Дамаска і за 6,5 км від резиденції Асада.
І це не салафітські бойовики Хайят Тахрір аш-Шам (послідовники Аль-Каїди), а підрозділи Сирійської вільної армії ("демократична опозиція"), які вчора зайняли Дераа поруч із Дамаском на кордоні з Йорданією.
Чекаємо на введення військ Ізраїлю на південь Сирії для створення буферної зони та оформлення "малої Сирії" під протекторатом США та Йорданії і неформально - Ізраїлю.
"Мала демократична Сирія" (Дамаск і столичний регіон) - це ідеальний інструмент для відсікання Лівану і Хезболли від Ірану. І для остаточного юридичного оформлення Голанських висот під юрисдикцією Ізраїлю.
Для Ізраїлю важливо, щоб Дамаск зайняла саме "демократична опозиція" і Сирійська вільна армія, а не ХТШ.
Але ситуація не стабільна, може з'явиться і фактор невизначеності.
Найімовірніше, Ізраїль зайде в Сирію після втечі Асада.
На третьому такті війни відбувається створення "Малої демократичної, прозахідної Сирії" і поділ "Великої Сирії" між основними регіональними гравцями.
Загалом, третій такт війни завжди розвивається стрімко.
Рубалово роками на другому такті і стрімка втрата позицій - на третьому (за лічені дні).
Згадаймо Другу карабаську війну кілька років тому з важкими боями і втратами та Третю карабаську війну, яка завершилася за один день із мінімальними втратами і втратою Вірменією ВСЬОГО.
Так завершуються всі "вічні війни" для країн, які неадекватно оцінюють реальність.
Ну і моя концепція "тритактної війни" повністю підтвердилася на практиці. Уже вдруге.
Так само як і оцінка "заморозки війни", яка вигідна була, наприклад, Азербайджану і противникам Асада, зокрема, бойовикам в Ідлібі.
"Заморозка" - це шанс на цивілізаційний стрибок, спосіб не допустити руйнівного третього такту війни за допомогою внутрішнього посилення до рівня потенціалу, за якого третій такт стає неможливим.
А якщо після заморозки сподіватися на каптогон або коноплі, то і підсумок вирішений.
Хто такий Олексій Кущ?
Олексій Кущ - фінансовий аналітик, економічний експерт. Живе у Києві, працює в Аналітичному центрі "Об'єднана Україна". Автор аналітичних публікацій, активно веде блог на своїй сторінці у Facebook. Колишній радник президента Асоціації українських банків.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред