
Новий склад уряду мало чим відрізняється від попереднього – просто переставили персон. Дуже цікаво, щоДенис Шмигаль, до речі, пішов, але тим самим зберіг вертикаль впливу.
Важко зараз сказати, хто саме буде якісним управлінцем і чи змінить щось у структурі. Шмигаль перейшов на іншу важливу посаду під час війни. Чи буде він ефективним — побачимо з часом. Багато хто хвалив його в одних аспектах. У будь-якому разі, можливо, він буде кращим за Умєрова, бо на останнього було багато нарікань, зокрема через те, що він не справлявся зі своїми повноваженнями, мало займався справами, іноді взагалі був відсутній.
Щодо прем’єрської посади — про Юлію Свириденко говорять, що в нього дуже непогана команда. Там є дійсно сильні кадри, які вже певний час (рік, а може й більше) формували й контролювали економічну політику України. Тобто вони в курсі всіх справ і можуть одразу починати працювати — не треба витрачати рік на адаптацію, як це буває з міністрами.
Є певні питання щодо інших призначень — наприклад, щодо Германа Галущенка, який виявився юристом і його поставили керувати Мін’юстом. Однак до нього багато питань, бо з Міністерства енергетики на його місце зайшла його заступниця. Тобто вони зберегли і ту посаду, і ще одну додатково взяли. І тут виникає питання: чому залишили, адже очікувалося, що будуть відкриті кримінальні провадження тощо.
З усього виглядає, що лава запасних дуже вузька, і влада намагається зберегти тих, хто вже є. Наприклад, те, що Ляшко залишився на посаді міністра охорони здоров’я, теж стало новиною, хоча ще місяць тому говорили, що питання з його відставкою вже вирішено.
Крім того, є міністерства, де питання лишаються відкритими — наприклад, міністерство культури. Ніхто не хоче туди йти, можливо, не через те, що посада "не хлібна", а тому, що працювати там дуже складно, а контроль — постійний. Тому кандидатуру ще розглядають.
Втім, загалом команда нового уряду вже сформована. І, скоріше за все, вона буде працювати не лише на війну, але й на вибори.
Андрій Городницький, політичний експерт, доктор філософських наук, спеціально для Главреду
Про персону: Андрій Городницький
Андрій Городницький (10 вересня 1988 року, смт Підволочиськ, Тернопільська область) — український політичний експерт, доктор філософських наук у галузі соціальної філософії. Має значний досвід у громадській діяльності, розвитку політичної освіти та виборчих кампаній.
Коментує питання міжнародної політики, зокрема позиції Німеччини та США щодо війни, пояснює широкий контекст зовнішньополітичних і внутрішніх процесів в Україні.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред