Як відомо, Володимир Путін прибуде в Китай на відкриття Олімпіади, де і відбудуться його переговори з китайським лідером.
Чи зможуть два авторитарних лідери домовитися про координацію своїх дій проти США?
В чому інтрига?
Дуже коротко і тезисно, без деталей.
Це вже не секрет, що Сі Цзіньпін хотів би провести операцію з приєднання Тайваню до листопада цього року, щоб гарантувати собі переобрання як лідера Піднебесної напередодні проведення з'їзду КПК. Успішне приєднання Тайваню гарантує Сі Цзіньпіну статус довічного лідера Китаю. І Китаю вкрай вигідно, щоб США в цей час зав'язли б у конфлікті з Росією через Україну.
Цілі Росії протилежні. Вона хотіла б, щоб Китай відтягнув на себе всі сили США, спрямовані на стримування агресії Китаю проти Тайваню. Це дало б можливість Росії з мінімальними витратами розв'язати українське питання на свою користь: США і НАТО не зможуть перешкодити.
читайте такожРосія стає колонією КитаюЄ ще третій варіант, коли обидві сторони домовляться поставити Америку на розтяжку і почати операції проти України і Тайваню одночасно. Але цей сценарій дуже небезпечний, бо передбачає розвал всієї наявної системи безпеки. А це вимагає дуже високого рівня довіри, яка зараз між Путіним і Сі Цзіньпіном, на мій погляд, відсутня.
Ультимативна поведінка Росії стосовно США і НАТО якраз і пояснюється тим, що Росія шантажує Захід третім варіантом.
Хто більш мотивований, Китай чи Росія?
На мій погляд, Китай.
Тому ймовірний сценарій: Путін дасть Сі Цзіньпіну гарантії нейтралітету Росії в разі агресії Китаю проти Тайваню. Що це означає Для України, думаю, всім зрозуміло.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред