Україна закипає, і є від чого

Ця зима може стати для нас найскладнішою за всі роки незалежності. Уже всім очевидно, що енергетичний блок Кабміну не справляється з викликами кризи.

Електроенергія
В української енергетичної кризи скоро буде третє дно / Reuters

Уже можна впевнено говорити: в української енергетичної кризи скоро буде і третє дно, як і бурхлива зараз третя хвиля коронакризи.

Цікаво, скільки часу ми ще продовжимо падати? Слів вже не треба, неупереджені цифри говорять самі за себе.

Отже, ось така невесела картинка виходить:

1. Україна в жовтні цього 2021 року експортувала і реекспортувала в країни Європи на 81% більше природного газу, ніж у вересні – 479,3 млн м3.

2. З початку поточного 2021 року в порівнянні з минулим 2020 роком постачання газу з країн Європейського Союзу до України скоротилися в 6-ть разів, а саме:

Реклама

- за минулі 10 місяців з країн ЄС до України поставки газу склали 2,5 млрд кубометрів;

- у 2020 році ці поставки були в обсязі 15,9 млрд кубометрів.

3. На початок листопада 2021 року на складах ТЕС залишилося 542 тис тонн вугілля з 3 млн тонн планових.

читайте такожВіялові відключення в 21 столітті: чого варто побоюватися українцям4. Лише в середині жовтня 2021 року Кабмін схвалив випуск облігацій на 23 млрд грн для погашення боргу "Укренерго" перед українською "зеленою" енергетикою.

5. На 15-и українських ТЕС з 88 енергоблоків працюють тільки 26 потужністю орієнтовно 4,1 тис. Мвт.

Ця зима може стати для нас найскладнішою за всі роки незалежності. Уже всім очевидно, що енергетичний блок Кабміну не справляється з викликами кризи. Навіть Кличко заявив, що в Києві можливі віялові відключення електроенергії. А Шмигаль з напускним оптимізмом з екранів телевізорів всіх звично заспокоював, мовляв, це планові роботи.

Вторив Шмигалю в ході телевізійного ток-шоу секретар РНБОУ Данілов, щоправда, в контексті відомого правила "батога і пряника". Думаю, всім зрозуміло, що влада створює у нас подобу воєнного часу, де насамперед підприємці не повинні ставити питання представникам влади, коли чують наказ "згори", інакше – санкції РНБОУ.

читайте такожВідключатимуть всіх: до чого готуватися українцям через дефіцит вугілля та електроенергіїНу, реакція українського малого та середнього бізнесу очікувана через небезпеку збанкрутувати через непіднімні ціни на енергоресурси, так само як і динаміка різкого падіння рейтингів "Слуг народу". До речі, через те, що вугілля на складах ТЕС немає, міністр енергетики Галущенко запропонував використовувати газ замість енергетичного вугілля. Міністр взагалі знає, що газ для України коштує 1000 дол. США? Але і це ще не все: для цього потрібно додатково 1,5 – 2 млрд кубометрів газу, який зараз ніхто не імпортує. Для довідки: у жовтні цього року "Нафтогаз" імпортував всього лише 150 млн кубометрів газу, а в листопаді повністю припинив імпорт.

Таке відчуття, що Україна закипає, і є від чого.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Гороскоп на сьогодні 28 листопада 2021: Дівам – плітки, Стрільцям – збитки, Водоліям - сваркиГороскоп на сьогодні 28 листопада 2021: Дівам – плітки, Стрільцям – збитки, Водоліям - сварки Гороскоп на сьогодні 30 листопада 2021: Терезам - розчарування, Козерогам - віщі сниГороскоп на сьогодні 30 листопада 2021: Терезам - розчарування, Козерогам - віщі сни Еллерт поставив крапку у відносинах з МішиноюЕллерт поставив крапку у відносинах з Мішиною Блекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрикиБлекаут на Новий Рік: українців попередили про віялові відключення електрики Завалить снігом, налетить штормовий вітер: українців попередили про небезпекуЗавалить снігом, налетить штормовий вітер: українців попередили про небезпеку
Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти