У менше махлювання люди повірили б: чому фальсифікації на виборах в Росії - це дуже добре

Тактично результат голосування поганий, шкода людей, які повірили в систему і страшно в ній розчарувалися.

вибори до Держдуми РФ
Махінації на виборах в РФ стали помітні абсолютно всім / Reuters

У Росії багато хто сумує з приводу того, що влада повністю вкрала "вибори". Але я загалом задоволений результатом. Поясню, чому.

Те, що результат намалюють, загалом, і так було зрозуміло, ніхто в цьому не сумнівався. Завдання було не перемогти на виборах, а підірвати легітимність режиму!!.

Для його реалізації потрібен був збіг двох умов. Перше: якомога більше людей повинні були проголосувати проти "Єдиної Росії", в суспільстві повинен бути консенсус з цього приводу.

Друге: фальсифікації і сам факт крадіжки повинен бути максимально нахабними та очевидними.

Першу умову вдалося виконати завдяки розумному голосуванню. Воно дійсно привернуло дуже багатьох людей, які зараз гірко розчаровані.

Реклама

Другу умову виконав сам Путін (або хто там зараз за нього, його самого досі не показують). Єдиній Росії за ніч дуже по-злодійськи намалювали щонайменше 20 відсотків. Я боявся, що малюватимуть менше, бо в менше махлювання люди повірили б. Але ні, влада вирішила не соромитися, і це дуже добре.

Махінації і фальсифікації стали помітні абсолютно всім.

Тактично результат голосування поганий, шкода людей, які повірили в систему і страшно в ній розчарувалися.

Але стратегічно було б гірше, якби виборці або просто сиділи по домівках, або повірили б у чесність режиму (це могло б статися у разі локальної перемоги опозиціонерів і незначних фальсифікацій).

читайте такожНавіщо Путін проводить вибори в РосіїЗараз же все російське суспільство повністю впевнене в нелегітимності Держдуми і страшенно розчароване в режимі. Я багато разів говорив, і знову повторю: розгойдати цей режим можна тільки за допомогою ударів по його легітимності. Два-три опозиціонери в Думі справі не допоможуть.

Ось учора і сьогодні значної частки легітимності влада позбулася. Тому, на мій погляд, все не так вже й погано.

Ну, а якщо хтось ввечері або на вихідних вийде на протест, то зовсім чудово буде.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Названі речі, що приносять удачу: випадкові знахідки, які варто піднятиНазвані речі, що приносять удачу: випадкові знахідки, які варто підняти Зірковий актор Сватів не з'явиться в сьомому, фінальному сезоні серіалуЗірковий актор Сватів не з'явиться в сьомому, фінальному сезоні серіалу В Україні "повна катастрофа": хворі з купленими COVID-сертифікатами заполонили лікарніВ Україні "повна катастрофа": хворі з купленими COVID-сертифікатами заполонили лікарні Українців закликали бути готовими до військового вторгнення Росії та ескалації в кожній областіУкраїнців закликали бути готовими до військового вторгнення Росії та ескалації в кожній області Путін бачить загрозу в самому існуванні УкраїниПутін бачить загрозу в самому існуванні України

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти