Вакцинація дітей: коли її почнуть і які існують ризики

Незважаючи на те, що виробники вакцин не повідомляють про протипоказання, вакцинацію дітей від коронавірусу слід проводити з обережністю.

Вакцинація
В Україні вакцинація дітей від коронавірусу може початися після того, як вакцини отримають не менше половини дорослого населення / УНІАН

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив про те, що Україна може перейти до вакцинації дітей від коронавірусу після того, як буде вакциновано хоча б 50% дорослого населення.

Домашні вогнища - це основа розвитку епідемії. Зважаючи на це, діти часто є переносниками вірусу, який протікає у них безсимптомно. Але це не означає, що їх потрібно вакцинувати в першу чергу, адже в домашні вогнища вірус частіше приносять або діти-підлітки, які ведуть активне соціальне життя, або дорослі, які відвідують офіси і довго знаходяться у закритих приміщеннях. А це, у свою чергу, переносить вірус і на групи ризику - бабусь і дідусів, які можуть бути сприйнятливі до захворювання через їх вік.

Виходячи з цього, у цілому сенс у вакцинації дітей від коронавірусу, безсумнівно, є. Але враховуючи українські реалії і те, що в Україні досі не вакциновані групи ризику - доросле населення 65+, було б логічним усі сили пускати на це, тобто вакцинувати дорослих, тому що вони частіше займають лікарняні ліжка.

Крім того, виробники вакцин рекомендують відкласти вакцинацію дітей до закінчення клінічних випробувань. Як наслідок, вагітні жінки та діти саме тому досі перебувають у групі, що не підлягає вакцинації.

У той же час, за всіма принципами доказової медицини, ніяких ризиків для дітей в разі їх вакцинації бути не повинно, оскільки вакцина жодним чином не втручається ані в розвиток організму, ані в його функціонування.

Реклама

читайте такожХто найкраще захищений від COVID - 19 і чи допомагає вакцинація - відповідь лікаряТому тут ризики мінімальні, адже немає доказової бази, що вакцина може негативно вплинути на майбутнє здоров'я дитини.

Тож за правилами проведення досліджень і екстреного використання вакцин, вакцинувати ці дві групи людей не заборонено, але потрібно проводити їх вакцинацію з обережністю, а тому кожна країна може вирішувати питання вакцинації дітей і вагітних на свій розсуд.

Катерина Сояк, лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC), спеціально для Главреду

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Прикмети на 24 жовтня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в бідуПрикмети на 24 жовтня: що не можна робити в Пилипів день і як не потрапити в біду Гороскоп на 21 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошові надходження або підступи суперниківГороскоп на 21 жовтня 2021 для всіх знаків Зодіаку: грошові надходження або підступи суперників Зірка Жіночого кварталу в образі розпусної Барбі блиснула голими принадамиЗірка Жіночого кварталу в образі розпусної Барбі блиснула голими принадами Зеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'яЗеленський погодив кандидатуру нового міністра оборони: ЗМІ назвали ім'я Чому така висока смертність від COVID-19 в Україні?Чому така висока смертність від COVID-19 в Україні?

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти