Вакцинація дітей: коли її почнуть і які існують ризики

21 вересня 2021, 06:50оновлено 21 вересня 2021, 15:42
517
Незважаючи на те, що виробники вакцин не повідомляють про протипоказання, вакцинацію дітей від коронавірусу слід проводити з обережністю.
Вакцинація
В Україні вакцинація дітей від коронавірусу може початися після того, як вакцини отримають не менше половини дорослого населення / УНІАН

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив про те, що Україна може перейти до вакцинації дітей від коронавірусу після того, як буде вакциновано хоча б 50% дорослого населення.

Домашні вогнища - це основа розвитку епідемії. Зважаючи на це, діти часто є переносниками вірусу, який протікає у них безсимптомно. Але це не означає, що їх потрібно вакцинувати в першу чергу, адже в домашні вогнища вірус частіше приносять або діти-підлітки, які ведуть активне соціальне життя, або дорослі, які відвідують офіси і довго знаходяться у закритих приміщеннях. А це, у свою чергу, переносить вірус і на групи ризику - бабусь і дідусів, які можуть бути сприйнятливі до захворювання через їх вік.

Виходячи з цього, у цілому сенс у вакцинації дітей від коронавірусу, безсумнівно, є. Але враховуючи українські реалії і те, що в Україні досі не вакциновані групи ризику - доросле населення 65+, було б логічним усі сили пускати на це, тобто вакцинувати дорослих, тому що вони частіше займають лікарняні ліжка.

відео дня

Крім того, виробники вакцин рекомендують відкласти вакцинацію дітей до закінчення клінічних випробувань. Як наслідок, вагітні жінки та діти саме тому досі перебувають у групі, що не підлягає вакцинації.

У той же час, за всіма принципами доказової медицини, ніяких ризиків для дітей в разі їх вакцинації бути не повинно, оскільки вакцина жодним чином не втручається ані в розвиток організму, ані в його функціонування.

читайте такожХто найкраще захищений від COVID - 19 і чи допомагає вакцинація - відповідь лікаряТому тут ризики мінімальні, адже немає доказової бази, що вакцина може негативно вплинути на майбутнє здоров'я дитини.

Тож за правилами проведення досліджень і екстреного використання вакцин, вакцинувати ці дві групи людей не заборонено, але потрібно проводити їх вакцинацію з обережністю, а тому кожна країна може вирішувати питання вакцинації дітей і вагітних на свій розсуд.

Катерина Сояк, лікар-епідеміолог Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC), спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти