Війна затягнеться, ймовірність зміни фіналу сумнівна

У Путіна можуть початися проблеми. Не у вигляді "революцій" - швидше палацового перевороту, який може супроводжуватися бунтом.

Володимир Путін
У Путіна можуть початися проблеми/ Reuters

В Україні Путін загрався в підвищення ставок. Це як гопник на районі, який постійно намагається погрожувати. І, навіть, може вдарити. Але його положення обумовлено не силою, а страхом. Діє до першої відповіді "хочеш помахати кулаками - давай" і першого удару у відповідь. Причому на моменті "хочеш помахати - давай" сам гопник потрапляє в пастку. Адже, якщо не вдарить, конструкція страху розсипається, стає очевидно, що гопота сама боїться.

В Україні кремлівські стратеги намагалися грати на страхах. Спочатку війною, потім масштабами і окупацією частини територій. Але нарвалися на українське "воювати так воювати". І почали відгрібати. І тут стало очевидно, що силами "парадної армії", якою так лякали світ, забезпечити собі перемогу неможливо. Більш того, якщо нічого не міняти, будеш пропускати удари, які з кожним разом будуть все сильнішими.

І тут для кремлівської верхівки створилася ситуація аналогічна ситуації з гопником. Нічого не робити - програти і вся конструкція страху розсипається. У масштабах країни це означає втрату впливу, статусу навіть регіональної супердержави. І, природно, проблеми для Путіна і його оточення - в історії РФ жоден правитель, який визнавав військову або військово-політичну поразку, не правив далі. Так, були програні війни, коли Кремль (або зимовий) подавали це населенню як "перемогу". В Україні сказати про "перемогу" не вийде.

Навіть більше, якщо нічого не робити, діючи як раніше, ближче до весни може статися провал, масштаби якого навіть применшити буде важко.

На цьому тлі, єдиним, як здається частині оточення Путіна, виходом є ще більше надавити. Тобто закидати числом, завалити фронт трупами своїх солдатів. Тим більше, що літні успіхи в Луганській і Донецькій області були забезпечені масово утилізацією ЛДНР-івських "мобіків". Але ті закінчилися - нікого більше хапати і кидати на фронт. "Добровільна" мобілізація провалилася. Вихід - набрати всередині РФ.

Чи варто розраховувати на паніку населення? Відразу ні. Буде виїзд в сусідні країни (Грузія, Казахстан, Білорусь і далі), щоб "пересидіти". Там місцева сфера туризму "зрубає грошенят". Але це шлях для тих, хто може собі дозволити.

Решту забиратимуть. І вони будуть йти. Боєздатність таких з'єднань під питанням, проте набір осіб, які мають ВОС (військово-облікову спеціальність) за задумом кремлівських генералів дозволить вирішити питання наявності підготовлених кадрів і швидкої відправки тих на фронт.

А, отже, і тактика. Путіну потрібна демонстрація "перемоги". Як наслідок - нове закидання м'ясом лінії фронту. Питання в іншому - а що буде, якщо не спрацює. Імовірність такого вельми велика.

І ось на цьому етапі у Путіна можуть початися проблеми. Не у вигляді "революцій" - швидше палацового перевороту, який може супроводжуватися локальним "російським бунтом, безглуздим і нещадним".

Війна затягнеться, ймовірність зміни фіналу сумнівна.

Інше питання, що це непряме визнання Кремля в:

1. Неможливості вирішити поставлені завдання тими силами, які є.

2. Рівня втрат. Адже якщо "втратили всього 3-4 тисячі, максимум в межах 10-и", мобілізація не потрібна - угруповання, що атакувало Україну, налічувало понад 150К особового складу.

3. Відсутності здатності думати нестандартно, шукати нові шляхи вирішення проблем.

Ці три тези можуть стати подарунком українській стороні для проведення інформаційних операцій на території РФ (за умови бажання грати на таких темах).

Джерело

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти