Неминуче сталося: кримський міст нарешті підірвали. У херсонського угруповання окупантів намітилися серйозні проблеми з постачанням. Браво спецслужбам, партизанам, підпільникам або хто там вчинив цю правильну справу!
Але настільки успішна акція, особливо, після підриву "північних потоків", гарантовано викличе спробу відповіді від недоімперії. У зв'язку з цим варто внести ясність у висловлювання президента Байдена, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї настільки ж високий, як за часів Карибської кризи.
Перш за все, треба відрізняти фактичні і політичні висловлювання.
Фактичне - це про реальну готовність сторін, що протистоять, до застосування ЯЗ. І базується воно на даних розвідки — технічної (супутники і авіація) і агентурної.
А політичне висловлювання - це емоційний посил, покликаний сформувати громадську думку. І базується воно на особистій оцінці того, хто виступає.
Так ось, у фактичному сенсі загроза ядерного удару за останній час не стала більшою, бо розвідка не фіксує будь-яких реальних приготувань до атаки — ні наказів про підвищення боєготовності, ні вивезення боєголовок зі сховищ.
Звертаючись до історії, зауважу, що при Карибській кризі ядерні сили СРСР і США були приведені в передостанній рівень готовності, вище якого тільки розкрутка гіроскопів систем управління і введення кодів на бойове застосування.
На сьогодні такого не спостерігається.
А в політичному сенсі — так, ризик дуже високий, бо маємо справу зі старим маніяком, одержимим нав'язливими ідеями. І чим виразніше стає перспектива поразки недоімперії в розв'язаній нею агресивній війні, чим більше успіхів ЗСУ на більш бою, тим активніше рука кремлівського фюрерка тягнеться до червоної кнопки.
Але парадокс у тому, що якщо теоретично уявити припинення опору України, то ризик ядерного удару не стане меншим. Бо фюрер прагне щось довести не нам, а США. І взагалі, він одним копитом вже в могилі і мріє захопити з собою пів світу.
Тому ворожі мости повинні падати, а українська армія наступати. Тільки видима і безумовна поразка у війні викличе суспільні потрясіння в недоімперії з подальшим її розпадом. А це і дозволить позбавити її ЯЗ і тим самим реально обнулити ризики ядерного апокаліпсиса.
А ось зима дійсно буде складною.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред