Зустріч міністрів закордонних справ Росії та Туреччини Лаврова та Чавушоглу в Анкарі закінчилася з наступними підсумками.
Передусім слід зазначити, що чомусь багато колег та експертів вважали, що Лавров привіз чималу делегацію, з військовими включно, щоб обговорювати турецькі пропозиції щодо розблокування українських портів для поновлення експорту українського зерна. Втім, це зовсім не так.
Головними питаннями зустрічі були турецька "спеціальна військова операція" в Сирії і російська "спеціальна військова операція" в Україні, а також ситуація на Південному Кавказі.
Стосовно зерна. Російська Федерація не збирається і не збиралася щось "розблоковувати". Головна мета РФ – видавити Україну зі світових ринків зерна і замістити українське зерно російським. Бажано при цьому наголосити, що це Україна в усьому винна. А ще – зняти з РФ санкції. Сам великий Путін про це говорив 3 червня цього року, дуже детально.
Ніяких варіантів розблокування портів на Чорному морі, крім припинення війни, не існує в принципі. І цей варіант неможливий до перемоги України.
Туреччина вже зараз активно скуповує через окупований Крим не тільки крадене кримське, але й крадене херсонське та запорізьке зерно. На тлі своїх публічних "миротворчих" зусиль. Схоже, що її це влаштовує.
читайте такожСхожість Путіна і Ердогана: чому Україні небезпечно довіряти Туреччині
Скоріше за все, Туреччина вчергове відмовила РФ у її домаганнях дозволити повернення "до місць базування" чотирьох ракетних кораблів Чорноморського флоту РФ, які перебувають у Середземному морі – ракетного фрегату Адмірал Григорович, ракетного корвету Орєхово-Зуєво, ракетних підводних човнів Новоросійськ і Краснодар – і на цьому дякуємо...
Отже, висновок тут наступний – Україні потрібно швидко розвивати інфраструктуру зберігання зерна та його експорту суходолом.
Андрій Клименко, головний редактор сайту BlackSeaNews, керівник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред