Чи виростуть тарифи на мобільний зв’язок?

28 квітня 2024, 06:20
256
Мобільні оператори несуть значні збитки. Поки що ці збитки не настільки критичні, щоб в декілька разів підвищувати розцінки.
Мобильная связь, мобильный телефон, свет, отключения света
Мобільні оператори несуть значні збитки / Колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com, УНІАН

Через війну ситуація в кожній галузі економіки складна. Бойові дії або прямо або опосередковано впливають на все, що відбувається в країні. Ворог прицільно атакує інфраструктуру, це стосується і енергетичної і телекомунікаційної галузей. Українці звикли до відносно дешевого та якісного зв’язку, тому навіть уявити собі не можуть його погіршення. Тут оператори поблажок ніяких не мають, дзвінки мають йти, а інтернет "літати" Але через збитки, пов’язані з війною та інфляцією, утримувати якість зв’язку та, ба більше, розширювати мережу, мобільним операторам стає все складніше. Рішення про підняття цін є складним, але неминучим. Прямо зараз оператори думають про те, як підвищити тарифи.

Для початку проаналізую чинники, що впливають на розцінки операторів на зв’язок.

Перший – курс гривні до долара. До війни був 25, зараз – майже 40. Майже все обладнання закупається за кордоном, тому курс напряму впливає на тариф.

відео дня

Другий – вартість електроенергії. Теж зросла, у 2 рази.

Третій – вартість пального та дизеля. Зростання у 2 рази. А пальне потрібно для аварійних бригад, генераторів живлення базових станцій.

Четвертий – бойові дії та обстріли.

В таких умовах можемо казати про те, що мобільні оператори несуть значні збитки. Поки що ці збитки не настільки критичні, щоб в декілька разів підвищувати розцінки. Адже на ринку конкуренція. І абоненти просто підуть до іншого оператора.

Відповідно, скоріш за все, потрібно казати про підвищення тарифів на мобільний зв'язок. Адже ці збитки, про які я писав вище, накопичуються. І можуть дійти до точки неповернення. І тоді оператори не зможуть гарантувати якісний зв'язок.

На даний час мобільні оператори наводять такі цифри. Дохід оператора з одного абонента складає близько 5 євро. В країнах ЄС – від 20 євро. Тобто, вони вважають, що українська галузь недофінансована мінімум в 4 рази. Звичайно, ніхто так різко не буде підвищувати розцінки на мобільний зв'язок. Зарплати в Україні не європейські, платоспроможність населення через війну падає. Держава в умовах війни не буде дотувати операторів, щоб ті забезпечували людей соціальним тарифом. Кредити з-за кордону операторам теж наряд чи дадуть. Тому, гадаю, варто казати про поетапне підвищення тарифів для населення, за умови що ці тарифи будуть прозорими, зрозумілим, та адекватними до рівня доходу громад.

Хто такий Тарас Загородній

Тарас Загородній - політтехнолог і експерт. Понад двадцять років займається політичним консалтингом, брав участь у виборчих кампаніях в якості політтехнолога, веде блоги в українських ЗМІ. Також його запрошують на політичні ток-шоу в якості експерта.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти