Навіщо Росія тренується знищити Харків

28 березня 2024, 19:10
Якщо Путін може безкарно руйнувати одне з найбільших міст Європи, питання часу, коли він вирішить іти далі.
Удар по Харькову
Удар по Харкову / Колаж Главред, фото обласна прокуратура Харкова

До 2022 року Харків входив до числа 20-ти найбільших міст Європи за кількістю офіційно зареєстрованого населення - 1,4 млн+ осіб. Реальне населення було ближче до 2 млн.

Серед не-столиць у Європі більшими за Харків були тільки Стамбул, Санкт-Петербург, Гамбург, Барселона і Мюнхен. Власне, Харків знаходився між Мюнхеном і Міланом.

Коли Росія стріляє по Харкову, я намагаюся момент порівняння згадувати для наочності. Тому що Харків - це незрозуміло, а Барселона - зрозуміло.

відео дня

Так от. Якщо позначити на карті рубіж, куди були прильоти сьогодні, то щонайменше третину Харкова (Барселони, Мілана, Мюнхена) може бути перетворено на руїни з території РФ без застосування крилатих/балістичних ракет.

Боєприпас, яким Росія тренується вбивати дітей у Харкові, поки що сируватий, але має більшу руйнівну силу, ніж С-300, і - головне - за деякий час (місяці) може вироблятися в товарних кількостях.

Заходи для нейтралізації зрозумілі. Перше - це удари по пускових на території РФ. Друге - це засоби проти російської тактичної авіації. І одного, і другого достатньо у наших партнерів. Ба більше - частина засобів уже передана й освоєна українською армією, але є бан на використання на території Росії.

Справа за малим - політичне рішення. Усі, хто ухиляються від ухвалення такого рішення, сприяють Кремлю у знищенні Харкова і кличуть біду в Європу.

Закінчиться це тим, що російські бомби почнуть падати на міста ЄС і НАТО. Тому що Кремль удосконалює свою зброю в бойових умовах, поки західні країни чухаються. Плюс демонстрація страху - найкраща провокація для Кремля.

Якщо Путін може безкарно руйнувати одне з найбільших міст Європи, питання часу, коли він вирішить іти далі.

Хто такий Олексій Копитько

Радник міністра оборони, блогер, журналіст. Проживає у Харкові. Активно коментує в соцмережах події, що відбуваються в країні і світі. Працював координатором проєкту "Флот-2017". До цього обіймав посаду заступника голови правління Українського центру розвитку музейної справи.

Джерело

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти