Мені як людині, яка думає цифрами, часто досить важко спілкуватись з людьми, які думають подіями. Бо для них важлива сама подія, а для мене важлива кількість, співвідношення, динаміка цифр повʼязаних з цією подією.
Ну наприклад. В новинах сказали, що Рейнметал має побудувати в Україні чотири заводи і для більшості людей цього достатньо. То мені більш важливо скільки ці заводи будуть виробляти продукції, у якому співвідношенні, яку долю потреб вони зможуть покривати.
Коли я чую як директор Рейнметала озвучує, що вони планують заробляти в Україні 2-3 млрд дол, то в мене вже на рівні автоматизму відбуваються перерахунки на цифри виробництва.
І я знаю, що якщо завод планує заробити 1 млрд на снарядах, то при ринковій ціні в 3-4 тис дол за снаряд, завод виробить 250-300 тис в рік.
Що таке 300 тис в рік? Це менше 1000 в день. В той час як реальна потреба складає не менше 10 тис в день.
І так, це треба в голові тримати купу різних цифр, які по крупинкам збираються з різних офіційних джерел інформації. І володіння якими дозволяє трохи краще розуміти ситуацію, ніж ті хто аналізує ситуацію по подіям.
Хто такий Павло Вернівський?
Павло Вернівський - економіст, аналітик. Експерт Інституту ім. Олександра Поля. Спеціалізується на макроекономіці, історії економіки.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред