Після невдалої зустрічі президента України Зеленського з німецьким канцлером Меркель, після скандального форуму Грузії, України та Молдови у Батумі і неприємної відстрочки зустрічі президента США Байдена з президентом Зеленським Україні вкрай важко буде провести ефективну "Кримську платформу", покликану повернути проблему окупації Криму на стіл можливих переговорів щодо долі півострова і Донбасу як єдиного цілого.
До речі, колись Путін сам хотів міжнародного обміну окупованого Криму на розгромлений, деукраїнізований Донбас, який повернуть Україні.
Таким чином, він отримував Крим і потужний донецький важіль тиску на Україну. Допомогти в цьому йому повинні були Німеччина і Франція.
Обмін Криму на Донбас під потужним міжнародним тиском на Україну - це був ремейк ізраїльсько-палестинського договору за принципом: «мир в обмін на території». Але час упущено.
Міжнародні обставини навколо Росії і внутрішньополітична ситуація в Україні змінилася.
Зараз в бій вступили США, Великобританія і Туреччина, які більше за інших зацікавлені в перспективі «Кримської платформи». А Макрон і Меркель вже втратили інтерес до хитрої схеми Путіна обміну Криму коштом повернення Донбасу.
Читати такожЗустріч Байдена і Меркель: сумний підсумок для УкраїниІ ось зараз Захід намагається обережно об'єднати проблеми Криму і Донбасу в єдине ціле на базі нового міжнародного формату - США, ЄС, Росії та України.
Можливе місце зустрічі для обговорення кримсько-донецького вузла міжнародних суперечностей - це Лондон, а не невдалий Мінськ або хитрий Відень.
Проведення серії таких самітів дозволить позбутися від банкрутства тупикової Мінської угоди, підписаної Порошенком і від неефективного, загнилого нормандського формату переговорного процесу щодо Донбасу.