Очищення кризою. Точніше морозом.
У середні століття інквізиція очищала вогнем.
Зараз "газова інквізиція" очищатиме економіку і населення морозом і тарифами.
Можна дуже довго розповідати про "реформи в Нафтогазі", але їх реальну цінність для країни ми "помацаємо" лише в умовах зниження транзиту російського газу і зростання котирувань на енергоресурс на європейських хабах.
Саме зараз багато хто розуміє, що справжня реформа - це:
а) нарощування видобутку власного газу;
б) створення на базі нашої ГТС і підземних сховищ східно-європейського газового хаба як національного бенчмарка (орієнтира за ціною) і майданчика для хеджування газових портфелів промислових споживачів.
Це те, що зробили у Польщі і Туреччині, хоча шанси цих країн на хабовий статус були в рази менші, ніж у нас.
Читати такожПоки Росія шантажує Європу, платити ціну за газ доведеться УкраїніМоже тому, що їх функціонери отримували в рази меншу зарплату, ніж в українському Нафтогазі?
Саме про ці два напрямки (зростання видобутку і хаб) всі останні роки і бив на сполох у своїх статтях.
На перевірку виявилося, що "реформи" Нафтогазу добре працюють в умовах, коли можна влітку закачати у сховища дешевий газ, а взимку продати споживачеві дорогий.
Плюс російські три мільярди доларів за транзит, які цілий рік балансують фінансовий потік, забезпечуючи виплату космічних зарплат, бонусів і реалізацію програми 20/20 з нарощування газовидобутку, яка була успішно провалена.
Ціна "реформ" Нафтогазу - це потворний анбандлінг зі створення "незалежного оператора" ГТС, потужності якого не цікаві нікому: ні шкідливому Газпрому, ні няшним європейським операторам.
Ціна "реформ" Нафтогазу " - це 1,4 млрд м.куб., списаних на технологічні втрати.
Нафтогаз запалив майже вселенський олімпійський факел, спаливши у "факелах" свердловин 0,5 млрд кубів.
Ціна "реформ" - це і схеми з віртуальним реверсом газу з Європи.
Як ви думаєте, чому так замайоріли наші можновладці з приводу угорського транзиту на 4 млрд м. куб., які підуть в обхід України?
Читати такожДо нових смів залишилося недовго: до чого призведе підвищення цін на газУ загальній структурі транзиту втрата для нас декількох сотень мільйонів доларів на рік. Явно не критично.
Річ у тім, що останнім часом віртуальний реверс до України, значною мірою, перемістився зі Словаччини до Угорщини (70-80% обсягів).
Закриття цього напрямку, означає, що схема з віртуальним реверсом накривається мідним тазом і заробляти на прокладках в Люксембурзі та Швейцарії вже не вийде.
Тому прийдешня "газова інквізиція" буде на благо.
Поки ми не закриємо віртуальний реверс, ми ніколи не дізнаємося, скільки ж газу в реальності видобувається в Україні і який наш справжній дефіцит, а не "паперовий".