Роль Китаю у військовому протистоянні України і Росії вважається якщо не ключовою, то принципово важливою.
США намагається тиснути на Пекін, використовуючи економічні аргументи, щоб він не підтримував Москву. Так, економіка турбує Китай, спору немає. Але Китай-специфічна Країна. І специфічне суспільство.
Китайці сповідують опору на унікальні багатовікові традиції і свою ідентичність. Свою духовність, яка для них, як суспільства, важливіше чисто матеріального.
Згадаймо їх базові постулати, відомі нам хоча б за китайськими фільмами. У них звеличується здатність воїна (або війська) за рахунок своєї завзятості, вміння, готовності на самопожертву в ім'я святої мети перемагати значно перевершує ворога.
Але ж це саме те, що демонструє Україна, успішно відбиваючи вторгнення куди сильнішого за ресурсами противника!
Читати також"Молодший партнер" Китаю: як Путіна хочуть знизити до керівника країни-сировинного придаткаІ зараз, коли позиція офіційного Пекіна дуже плавно, але відчутно змінюється, все більше об'єктивної інформації про те, що відбувається в Україні почне просочуватися в інформаційне поле Піднебесної. І там все більше почнуть відчувати саме духовну спільність України і Китаю у відстоюванні своєї ідентичності. А за духовними висновками в Піднебесній неминуче слідують дії.
Так, Китай буде максимально використовувати ситуацію в своїх інтересах. І в цьому сенсі потенційно перспективна ідея, щоб Україна стала фінансовим хабом Китаю на вході в Європу. Тим більше, що Білорусь, активно претендувала на функцію такого хаба, сьогодні повністю пов'язана Кремлем і стала його подільником. З усіма витікаючими санкціями.
Але головне завдання нашої дипломатії - переконати Китай, що Україна бореться саме проти духовних спадкоємців тих монгольських варварів-завойовників, проти яких Китай і зводив свою Велику стіну. І допомога нам-це якраз історична місія Китаю.