Прогноз на 2022 рік: чи почне Росія "велику війну" і чи спробує захопити Київ

Чи вдасться Росія у 2022 році до широкомасштабного наступу, залежатиме від трьох факторів / УНІАН

Росіяни досить інноваційні та успішні у війні, але в Україні Росія може загрузнути.

Інтереси Росії щодо України несумісні з існуванням української держави, а тому російсько-український конфлікт може тривати впродовж десятиліть. До того ж, у Росії є не лише свої власні цілі та інтереси щодо нашої держави, але й засоби, аби намагатися нав’язати нам своє бачення світу. Москва наполегливо намагатиметься переконати нас і світ, що Україна має бути проросійською буферною зоною. У розумінні Кремля Україна ну ніяк не може бути незалежною.

Тому виключати можливість ескалації бойових дій у 2022 році або розширення географії зони конфлікту на нові українські території не можна. Це – досить реальний сценарій розвитку подій.

Чи вдасться Росія у 2022 році до більшої агресії, зокрема, до широкомасштабного наступу, залежатиме від трьох факторів.

Головним критерієм, яким буде керуватися Росія, ухвалюючи рішення про початок активних бойових дій проти України, буде те, як вона оцінюватиме слабкість України та Заходу.

Якщо Росія вдасться до масштабних військових дій, Україна може суттєво постраждати – вона, можливо, втратить частину своїх територій та точно втратить велику кількість українських громадян (і військових, і мирного населення). Але – Україна точно не втратить свою державність.

Крім того, сама Російська Федерація, наважившись на подібну операцію, може підірватися і втратити свій статус зростаючої потуги. Це дорого коштуватиме їй. Адже в разі реалізації такого сценарію у Росію підуть "двохсоті", що, безсумнівно, викличе невдоволення російського населення цією війною. Хоча, слід визнати, за великим рахунком російське населення до війни майже готове.

Читайте такожУкраїна для Путіна – кістка в горлі: або проковтне, або задихнеться, втративши її

Успішні військові кампанії Росії у Сирії та інших країнах показують, що росіяни дуже інноваційні у війні та доволі успішні. Вони невеликою кількістю можуть робити доволі суттєві речі. Але в Україні Росія може загрузнути, що дуже боляче вдарить по іміджу боєздатної, ефективної, новітньої російської армії. Не кажучи вже про інші політичні наслідки, адже, безумовно, будуть санкції та дипломатична ізоляція, що дуже вдарить не лише по керівництву РФ, але й по кожному громадянину, який голосував за "товарища" Путіна.

Втім, у найближчий тиждень-два Росія може вдатися хіба що до локальної операції "для телебачення", а не до масштабної операції з метою захопити Київ. Все це буде залежати від того, чи зможуть росіяни нав'язати Заходу перемовини, в яких Захід погодиться тиснути на Україну, аби змусити її йти на поступки.

Олександр Хара, експерт Центру оборонних стратегій, дипломат, спеціально для Главреда

Новини заразКонтакти