Як істинно народний президент, Зеленський хоче провести референдум щодо долі Криму і статусу Донбасу. І це правильно. Нехай народ вирішує.
Народ завжди правий. Якби в 39-му хтось запитав народи Франції та Англії, чи хочуть вони оголошувати війну Німеччині через якусь Польщу, можна стверджувати напевно, що бажаючих би майже не знайшлося.
Читати такожГра в референдумІ Черчіллю, після поразки Франції треба було не войовничі промови штовхати, не пропонувати своєму народу, "нічого, крім поту і крові", а запитати у цього самого народу, чого він хоче, а народ явно хотів миру. Хто ж хоче вмирати?..
І Сталіну треба було ще в липні 41-го вийти до народу, і чесно визнати - так і так, ми, кляті більшовики, просрали країну, давайте проводити референдум, і з Гітлером домовлятися. Ну а що?..
І майданівцям у 2013-2014-му треба було у народу запитати. Адже велика частина народу вдома сиділа в теплі, біля телевізора - адже важливо знати їхню думку. Раптом їм Янукович милий? Адже хтось же його обирав?..
Тут ще дуже важливо правильно сформулювати питання. Адже якби українців в 1991-му запитали: чи хочете ви незалежності, яка означатиме те, що колишні партократи і майбутні оліграхи вкрадуть і розорять дев'ять десятих колишньої соціалістичної власності, ви станете жебраками, і вами правитимуть безсоромні політикани - навряд чи б з такою постановкою питання багато хто погодився.
Читати такожЗеленський назвав умову проведення референдуму з питання Донбасу і КримуТак і по Криму, Донбасу треба правильні питання ставити. Нема чого кричати "чий Крим?!". М'якше треба, інтелігентніше, по-народному:
Чи виступаєте ви за те, щоб відкласти повернення Криму в Україну на 10 років, заради економічного процвітання?..
Чи згодні ви зі збереженням особливого статусу Донбасу на 10 років, заради закінчення війни?..
Приблизно так. Шефір поправить. А народ розумний, він зрозуміє, і зробить правильний вибір.