Замальовка "На штурм!"
Три роки війни в Україні показали абсолютну провальність радянської та російської концепції ББМ. БМП-1/2/3, БМД-1/2/3/4, БТР-70/80/82 та інші радянські й російські моделі бойових машин, що відповідають за доставку десанту на позицію, проведення штурмових дій і вогневу підтримку. Гранично низький життєвий цикл, виживаність самої машини і, як наслідок, екіпажу і десанту, а також, після поразки, в більшості випадків, відсутність можливості відновлення, призвело до високих втрат не тільки в даній категорії, а й надвисоких втрат особового складу.
Західні зразки техніки, завдяки більш продуманим технічним рішенням і високому показнику бронювання, за багатьма показниками випереджають російські зразки, навіть із сучасної лінійки, причому стосується це не тільки M2A2 Bradley і CV90, а й, здавалося б, морально застарілі M113, Мarder 1А3 та інші.
Підприємства Росії, що виробляють ББМ, Арзамаський і Курганський машинобудівні заводи, Волгоградський тракторний завод і зайняті в модернізації та відновленні радянської техніки, вийшли на пікові показники виробництва, не здатні компенсувати щомісячні втрати саме виробництвом нової техніки. Радянська ж техніка на складах закінчується, а та, що залишилася, не дає змоги через технічний стан відновлювати її і компенсувати втрати так само швидко, як у 2023 і першій половині 2024 року.
Власне, закладена в основу ББМ ще за радянських часів відстала і безперспективна концепція призвела до того, що десятиліття потому багатотисячний парк ББМ не витримав випробування трирічною війною не з країнами НАТО, а з однією лише Україною.
Хто такий Олександр Коваленко
Коваленко Олександр народився 15 грудня 1981 року в Одесі. Закінчив Одеську Академію зв'язку ім. Попова. З 2014 року бере активну участь у протидії агресії Росії проти України. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір". Провідний експерт Українського Центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред