Китай може почати війну в найближчі роки

Візит Пелосі на Тайвань серйозно підвищив ризик військової конфронтації в найближчі роки.

Пелосі
Пелосі всупереч погрозам Китаю відвідала Тайвань / Reuters

Перша фаза тайванської кризи пройшла, війни не сталося.

Незважаючи на це, я думаю, візит Ненсі Пелосі свій відбиток в історії залишить. Власне, мені здається, саме цього і хотіла Спікер Палати. Адже тепер крім фото її колеги Ньюта Гінгріча в 1997 році, є таке ж історичне фото Пелосі в Тайбеї 25 років потому.

На мій погляд, Китай, звичайно ж, не буде штурмувати Тайвань в лоб і прямо зараз, просто тому, що туди прилетіла спікер. Тим більше, що це не прецедент.

Однак відповідь Китаю буде розтягнута у часі і проявиться в інших формах: санкції, торгові обмеження, часткова блокада острова, зниження дипвідносин, підтримка альтернативних антизахідних проектів, кібератаки, перекупка країн, що визнають Тайвань і т. д.

Воювати в Пекіні не хочуть і не готові. До того ж, історія воєн, в яких брав участь Китай в останні 100 років, не найуспішніша, і ще одна поразка їм не потрібна. Та й саме собі силове повернення острова ускладнить його реінтеграцію навіть у разі військової перемоги Пекіна, так як налаштує людей ще більше проти КНР і озлобить їх.

Можна точно сказати, що після візиту Пелосі політична комунікація між США і Китаєм буде серйозно порушена і зведена до мінімуму, принаймні на вищому рівні. Про якісь домовленості щодо міжнародних справ можна забути. Особливо після листопада, якщо до влади повернуться республіканці, більшість яких займають ще більш "яструбину" позицію щодо Китаю.

Безумовно, Сі Цзіньпін розцінить "Тайванський маневр" США як плювок йому особисто в обличчя, а не просто витівку спікерки, на яку не можуть вплинути в Білому домі, що йому, швидше за все, намагався пояснити Байден на зустрічі 28 липня.

Для глави КНР візит Пелосі моментально ставиться в контекст: прямо перед серпневою зустріччю партійного керівництва в Китаї і осіннім з'їздом партії, на якому Сі Цзіньпін буде намагатися переобратися всупереч усталеній традиції. Якщо Сі втримається при владі і посилить свої позиції в партії, тайванська історія буде відігравати значну роль при визначенні ним подальшої політики по Тайваню і США.

Так що, хоча велика війна зараз не передбачається, візит Пелосі серйозно підвищив ризик військової конфронтації в найближчі роки, а також може качнути китайське керівництво в бік більш агресивної і впевненої зовнішньої політики, наприклад менше стримувати себе у співпраці з РФ або іншими анти-американськи налаштованими державами.

Для нас це не найкращі новини, так як світова турбулентність нічого доброго не несе, а нова хвиля взаємних ударів, що розривають ланцюжки поставок, лише ускладнить соціально-економічну обстановку в ряді регіонів, включаючи Європу, для якої війна КНР і США - останнє, що зараз потрібно на тлі війни в Україні.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти