
Нині Кремль не хоче йти на припинення вогню, оскільки росіяни переконані, що вони перемагають, володіють ініціативою на фронті, і що далі, то кращими будуть позиції на полі бою. У такій ситуації зупинити наступ, щоб продовжити його, умовно кажучи, через місяць, буде дуже складно. Адже це питання і мотивації військовослужбовців: піднімати голову під безпілотники й артилерію супротивника після того, як місяць у тебе не стріляли і було відносно спокійно, - це морально дуже важко.
Російські генерали це прекрасно розуміють, тому висуваються умови, серед яких, мовляв, припинення поставок західної зброї Україні, підготовки військовослужбовців за кордоном, або ж і зовсім знищення західної техніки (так розуміється демілітаризація). Це вимога капітуляції, яка відбувається після військового розгрому.
Однак військового розгрому України немає. Ніякого прориву росіян на оперативно-тактичну глибину не відбулося і в помині. Ми втрачаємо території, але говорити про розгром не доводиться. ЗСУ зберігають боєздатність. Тому такі російські забаганки повисають у повітрі.
Можливо, тепер ми щось нове почуємо від Трампа. Судячи з усього, Зеленський все-таки дотиснув європейських партнерів і Трампа, щоб Європа закуповувала у США нові пакети допомоги для України. До того ж Трамп готує підтримку на 300 млн доларів у межах своїх президентських повноважень, яка була затверджена ще за Байдена.
Допомога Україні наступного тижня буде топ-темою. Думаю, у понеділок ми дізнаємося про сюрпризи від Трампа. А на тижні стане відомо, що мав на увазі Лавров.
Андрій Золотарьов, спеціально для Главреда
Про персону: Андрій Золотарьов
Андрій Володимирович Золотарьов (нар. 15 травня 1965, Дніпропетровськ) - український політолог, керівник Центру "Третій сектор". Політконсультант Олександра Рябченка (1994), Володимира Литвина (1994), Юлії Тимошенко (1996-97), повідомляє Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред