Чому Китай і США чубляться за ласий шматок - Тайвань

Економічна конкуренція між країнами вийшла на новий рівень.

микрочип
Микрочип / openpr.com

А ви знаєте, що під час свого візиту Пелосі зустрічалась з керівником компанії TSMC?

І тут стає дедалі зрозуміліше в чому полягає справжній інтерес США щодо Тайваню. Бо раніше були також сумніви через невпевнену реакцію Білого дому.

Якщо інтерес Китаю є політичним, як мінімум на офіційному рівні, то інтерес США - економічний.

Тайвань це найбільший в світі виробник мікрочіпів. На цих мікрочіпах працюють всі передові військові та цивільні технології. Доречі, ці тайванські мікрочіпи навіть росіяни купували для своїх ракет, якими зараз обстрілюють наші міста.

А залежність США від імпорту мікрочіпів настільки висока, що вже 2 рік поспіль цілі галузі страждають від дефіциту мікрочіпів. І це змусило американский уряд виділити 52 млрд дол на розвиток власного виробництва мікрочіпів, але на це потрібен час.

А на фоні зростаючою конфронтації з Китаєм, було б дуже недалекоглядно віддати їм таку потужну напівпровідникову галузь. В Конгресі неодноразово лунали попередження, що якщо Китай пережене США в технологіях виробництва мікрочіпів і потім закриє до них доступ, то це означатиме гарантований програш у майбутній війні. Зараз Китай вкладає великі кошти в розвиток власного виробництва напівпровідників, але в ключових технологіях він все одно відстає від Тайваню на приблизно 10 років. Тому за рахунок Тайваню він здатен отримати перевагу над США.

Саме це лякає американських політиків. І саме тому, США відправили свої авіаносці до Тайваню. Економічна конкуренція між країнами вийшла на новий рівень.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти