Замах на Шефіра: помилка кілера, удача, але не інсценування

Стрілку і замовнику було, очевидно, все одно, що станеться з Шефіром.

Шефір
В Шефіра стріляла одна людина / колаж: Главред

"Правда полягає в тому, що коли 12,7-мм куля пробиває мотор автомобіля, він не перестає працювати, і машина не зупиняється в ту ж секунду. Рідини, звичайно, витечуть з двигуна, і рано чи пізно він затихне. Але це трапиться далеко не відразу. Куля калібру 8,58 мм і 7,62 мм дасть той же самий ефект. Ні. Найкращий спосіб зупинити машину - це застрелити водія. А це можна зробити за допомогою дуже різної зброї".

Кріс Кайл, "Американський снайпер"

Після подання додаткової інформації від правоохоронців та брифінгів можна дійти більш певних висновків щодо картини злочину.

1. Інсценування чи реальний замах?

Для розмов про інсценування є чимало причин, проте ключові факти переважують: машина Шефіра дійсно обстріляна, водій поранений двома кулями, а значить загроза життю була реальною, і куля навіть рикошетом могла забрати життя людей в машині. Якщо це і було грою "своїх", то Шефір в ній участі не брав. Те, що наша влада часто бреше і маніпулює, не повинно затуляти факти.

Реклама

Кілер не зробив свою справу, і, звичайно, можна скласти великий список його помилок і безглуздостей. Шанси на вбивство водія і самого Шефіра з таким виконанням були не дуже великі, але наймані вбивці іспитів не здають, і чому він відстрілявся неточно можна з'ясувати тільки після затримання. Головне інше - він цілком міг і влучити.

читайте такожАналітик пояснив, хто і чому скоїв замах на Шефіра

А ось інсценування розслідування, у разі неефективних пошуків, дискредитує владу куди сильніше, ніж будь-які чутки і "нескладухи" кілера при замаху.

2. Хто виконував - одинак або група?

Стріляла одна людина. А ось діяв злочинець, швидше за все, не один. Стрілець був готовий до появи машини Шефіра. Тому ймовірно, інформацію дали спостерігачі на маршруті. Не виключено, що у групи були ще водії, які забезпечили виїзд з місця замаху. Зрозуміло, група не один раз повинна була побувати на маршруті Шефіра, організувати спостереження, вибрати місце злочину і шляхи відходу.

3. Стрілець

Стрілок зробив, за даними МВС, близько 20 прицільних пострілів з автоматичної зброї калібру 7,62 мм, в одиночному режимі стрільби. 12 куль вразили кузов машини, 2 кулі влучили в гомілку водія Олександра Іванька.

Стрілок намагався вразити водія, а не пасажира, і в цьому була логіка – адже в такому випадку машина зупиниться і можна буде добити пасажира. Однак обраний план замаху не давав надійної гарантії поразки цілі. Машина швидко прискорювалася, а стрілець не став перекривати дорогу машиною або колодою, щоб її зупинити. У Шефіра не було охорони, і він би не чинив жодного опору в разі появи перешкоди на шляху. Але перепони не було. Вогневою позицією кілер вибрав галявину на іншій стороні дорозі від смуги руху Шефіра - це було зроблено щоб раніше впізнати машину, яка виходить з повороту, і уникнути передчасного виявлення. Домогтися ураження водія при обстрілі машини на швидкості стрілок не зміг, постріли як для одиночної стрільби, про що говорить МВС, припали занадто низько, і змогли зачепити водія в гомілку, але це поранення не вивело його з ладу.

Так, кілери теж промахуються, так, кадрові проблеми є і у мафії, так, спроба вбити помічника президента для кілера теж стрес.

4. Чи хотіли вбити Шефіра?

Стрілку і замовнику було, очевидно, все одно, що станеться з Шефіром. Думаю, вбивство помічника президента було завданням-максимум, але залякування і терор також були прийнятним результатом. Імовірність залишити Шефіра в живих турбувала стрілка і замовника все-таки менше, ніж ризик заздалегідь засвітитися на місці засідки або залишити докази, які можуть вивести на слід злочинців.

Кілери безсумнівно розуміли, що стрільба в русі – ненадійний варіант в такій обстановці, проте для них головним була раптовість, і це могло бути мотивом, чому стрілець не шукав собі співучасників для стрільби і блокування дороги.

Для нападу були використані, за словами заступника міністра Єніна, спеціальні патрони угорського виробництва – про що йде мова, про бронебійні або про патрони для стрільби з глушником МВС поки не уточнило, але патрони взяли такі, які важче відстежити.

Кілер не відпрацював весь ріжок автомата, і відразу почав відхід, при цьому він не кинув зброю при втечі, ризикнув, щоб не залишити цього доказа слідству. Поліція повідомляє, що зброю поки не виявлено.

Тому стрілянина була неграмотною, але місце засідки і заходи щодо забезпечення проихованості зроблені цілком грамотні.

5. Чи знайдуть стрілка?

Від цього залежить оцінка в суспільстві того, що сталося. Якщо замах такого калібру залишиться без зачіпок, тоді чутки про ймовірне інсценування можуть перетворитися на основну версію.

Очевидно, що кілер постарається сховатися якомога глибше і далі від місця подій.

Злочин було підготовлено, діяла не одна людина, ці люди з'являлися не тільки на місці засідки, вони напевно вивчали весь маршрут руху. Там щільна забудова, багато камер спостереження. Плюс застосовувалися певні телефони, загалом, алгоритми пошуку є. Рух на трасі досить жвавий, на машинах можуть бути також реєстратори.

Є чимало свідків, які щось можуть знати і на когось звернути увагу на маршруті.

viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter
Реклама
Популярне
Зірковий актор Сватів не з'явиться в сьомому, фінальному сезоні серіалуЗірковий актор Сватів не з'явиться в сьомому, фінальному сезоні серіалу Коли включать опалення в Києві 2021-2022: дати, тарифи і субсидіяКоли включать опалення в Києві 2021-2022: дати, тарифи і субсидія В Україні "повна катастрофа": хворі з купленими COVID-сертифікатами заполонили лікарніВ Україні "повна катастрофа": хворі з купленими COVID-сертифікатами заполонили лікарні Кличко оголосив про червону зону у Києві вже найближчими днямиКличко оголосив про червону зону у Києві вже найближчими днями Чи варто вакцинуватися тим, хто перехворів на коронавірус: відповідь лікарівЧи варто вакцинуватися тим, хто перехворів на коронавірус: відповідь лікарів

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти