Послаблення карантину в Україні: чому зарано чекати скасування обмежень

1 червня 2021, 07:07
299
В Україні є ризик нового спалаху коронавірусу вже у червні-липні.
Послаблення карантину в Україні: чому зарано чекати скасування обмежень
В Україні влітку можуть послабити карантинні обмеження / Фото Reuters

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував можливість послаблення карантинних обмежень у літній період. Варто зазначити, що на даний момент запровадження протиепідемічних заходів регулюється відповідною постановою Кабінету міністрів – у ній є чіткі критерії того, коли регіони можуть перейти до "зеленої" зони.

Чи можливий перехід до "зеленої" зони? Так, можливий – для цього, власне кажучи, засідає Національна і регіональні комісії ТЕБ і НС. Можливо, є сподівання на те, що обмежувальні заходи повністю скасують, але цього не буде. Тому що навіть при запровадженні "зеленої" зони існує вимога щодо продовження використання масок у громадському транспорті тощо.

Коли ми говоримо про зниження – цього тижня 1000 випадків, а минулого – 4-5 тисяч, то це більше пов’язано з людською психологією, бо на фоні з 19 тисячами щоденно – це мало. Та насправді - це багато. Говорити про суттєве зниження я б не став – скоріше, зараз відбувається стабілізація епідеміологічної обстановки, яка є об’єктивною і не пов’язана зі зниженням тестування.

відео дня

Цьому сприяє декілька чинників:

  1. Зменшилися контакти між людьми, бо йде літо, зараз не так гаряче і через це люди більше часу проводять на свіжому повітрі;
  2. У нас перехворіло багато людей, особливо у великих містах і певні категорії громадян зараз є захищені, а до інших інфекція поки не потрапляє;
  3. Вакцинація, яка хоч і йде повільними темпами, але вона також вносить певний відсоток до рівня стабілізації ситуації.

Якщо послаблення пропонуватимуться як зміни до цієї постанови, то це, щонайменше, виглядатиме дивно. Але якщо просто пропонується перейти до її виконання і запроваджувати не тільки "червоні" зони, але й "жовті" та "зелені", то такий підхід цілком правильний.

читайте такожНовий удар COVID-пандемій: вчений дав прогноз, що лякаєАле, з іншого боку, у нас є ризик спалаху коронавірусу найближчим часом, вже у червні-липні. По-перше, через те, що такий спалах є у Туреччині, куди активно їздять наші громадяни, бо не зовсім зрозуміло, яким чином відбувається контроль за тими, хто звідти повертається (це на додачу до Індії та інших країн). За останніми даними Euro CDC, є три країни – Росія, Туреччина та Франція, де виявляють понад 10 тисяч нових випадків захворюваності щодня і це ті країни (крім, можливо, Франції), до яких українці їздять досить часто. Тому тут запровадження послаблень відіграватиме меншу роль у порівнянні з тим, як відстежуватимуть тих, хто прибуває з вищеперерахованих країн.

Коли може виникнути погіршення? Або у разі появи нового вірусу, або ж після того, як існуючий вірус потрапить до нових умов – коли ним почнуть хворіти ті групи людей, які раніше майже не хворіли.

Володимир Курпіта, лікар-інфекціоніст, епідеміолог, колишній голова Центру громадського здоров'я, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти