За три тижні січня 2025 року РОВ окупували 233 км² територій України.
При цьому втрати РОВ в особовому складі - 34 520. Іншими словами, на 1 км² української землі припадає в середньому 148 окупантів, по суті - півтори роти.
Варто зазначити, що середній показник пропорції просування РОВ у 2024 році був 129 тіл на 1 км². Своєю чергою, порівняно з другою половиною 2024 року відмічається певне уповільнення просування окупантів, за незмінного зростання втрат особового складу.
Думаю, така тенденція підвищення пропорції втрат збережеться і незабаром 200 тіл на 1 км² вже нікого не здивують.
Уже можна говорити про невідворотність встановлення абсолютного рекорду втрат у категорії автотранспорту у РОВ у січні 2025.
При цьому це буде не просто перший рекорд втрат РОВ цього року, а й абсолютний за весь період повномасштабної війни.
Нагадаю, що такі показники стали наслідком виснаження компоненти ББМ у РОВ. Війна в Україні розкрила найширший спектр недоліків радянських/російських ББМ типу БМП-1/2/3, БМД-1/2/3/4, БТР і т. д., про які і раніше було відомо, але про які замовчували і не виправляли десятиліттями.
Дуже низькі показники живучості радянських/російських ББМ, яку віддали на відкуп абсолютно неефективним властивостям, таким як плавучість і можливість десантування з авіатранспорту, призвели до катастрофічних втрат цієї компоненти.
На сьогодні командування РОВ і російський ВПК не можуть вирішити цю проблему. Сучасної ББМ, з хорошими показниками живучості, у Росії - немає, за винятком БМО-Т, але це унікальні, одиничні екземпляри. Тому командування РОВ пішло найпростішим і найпримітивнішим шляхом - категорію ББМ масово стали замінювати звичайним цивільним транспортом, що призвело до зростання не тільки втрат відповідної техніки, а й особового складу, адже виживаність десанту від цього не зросла, а якраз навпаки.
У січні 2024 року РОВ втратили 934 одиниці автотранспорту. У січні 2025 року, думаю, буде понад 2 900, якщо не більше 3 000.
У далекому 2009 році Леонід Орленко попереджав, що техніка, якою оснащена російська армія, не здатна виконувати загальновійськові завдання наступального характеру. Практично всі зразки ОБТ і ББМ застаріли і не відповідають як викликам на полі бою, так і вимогам статуту.
Як добре, що тоді на Орленка всі дивилися як на старого, що вижив з розуму. Тим паче такого, що посмів зазіхнути на недоторканну святиню - Т-90, який не має аналогів у світі.
Хто такий Олександр Коваленко
Коваленко Олександр народився 15 грудня 1981 року в Одесі. Закінчив Одеську Академію зв'язку ім. Попова. З 2014 року бере активну участь у протидії агресії Росії проти України. Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний опір". Провідний експерт Українського Центру дослідження проблем безпеки. Український політичний і економічний блогер під ніком "Злий одесит".
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред